Amerykańska Akademia Telewizyjna
Data ogłoszenia nominacji: 16 lipca
Data wręczenia nagród: 20 września
Miejsca: Microsoft Theater w Los Angeles, USA

Nominację ogłosiły Cat Deelay i Uzo Aduba.

Prowadzący Galę - Andy Samberg.

Emmy

Najlepszy serial dramatyczny

wygrane
  • Gra o tron
    Gra o tron (2011)
    Adaptacja sagi George'a R.R. Martina. W królestwie Westeros walka o władzę, spiski oraz zbrodnie są na porządku dziennym.
nominacje

Najlepszy serial komediowy

wygrane
  • Figurantka
    Figurantka (2012)
    Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych, Selina Meyer, przekonuje się, że jej praca nie wygląda tak, jak to sobie wyobrażała.

Najlepszy film telewizyjny

wygrane
  • Bessie
    Bessie (2015)
    Biografia legendarnej wykonawczyni bluesa, Bessy Smith, która zyskała sławę w latach 20. i 30. XX wieku.
nominacje

Najlepszy serial limitowany

wygrane

Najlepszy aktor w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepszy aktor w serialu komediowym

wygrane

Najlepsza aktorka w serialu komediowym

wygrane

Najlepszy aktor w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepsza aktorka w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym

wygrane

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym

wygrane

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym - aktorka

wygrane

Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym - aktor

wygrane

Najlepszy gościnny występ w serialu komediowym - aktorka

wygrane

Najlepszy gościnny występ w serialu komediowym - aktor

wygrane

Najlepsza charakteryzacja w serialu kręconym jedną kamerą (naturalna)

wygrane
  • Gra o tron
    Gra o tron (2011)
    Jane Walker (I) i Nicola Matthews (I) za odcinek "Mother's Mercy"
    Adaptacja sagi George'a R.R. Martina. W królestwie Westeros walka o władzę, spiski oraz zbrodnie są na porządku dziennym.
nominacje
  • Mad Men
    Mad Men (2007)
    Lana Grossman (I), Ron Pipes, Maurine Burke i Jennifer Greenberg (I) za odcinek "Person To Person"
  • Synowie Anarchii
    Synowie Anarchii (2008)
    Tracey Anderson (I), Michelle Garbin, Sabine Roller (I) i Tami Lane za odcinek "Faith and Despondency"
  • The Knick
    The Knick (2014)
    Nicki Ledermann, Stephanie Pasicov, Sunday Englis, Cassandra Saulter, Michael Laudati i LuAnn Claps za odcinek "Method And Madness"
  • Zakazane imperium
    Zakazane imperium (2010)
    Michele Paris (I) i Joseph Farulla za odcinek "What Jesus Said"

Najlepsza charakteryzacja w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym (naturalna)

wygrane
  • American Horror Story: Freak Show
    American Horror Story: Freak Show (2014)
    Eryn Krueger Mekash, Kim Ayers, Lucy O'Reilly, Mike Mekash, Christopher Allen Nelson i Jillian Erickson
    Była diwa niemieckiej sceny prowadzi cyrk dziwadeł, gdzie chroni swoich podopiecznych przed nietolerującymi ich ludźmi.
nominacje
  • Bessie
    Bessie (2015)
    Debi Young, Mi Young, Ngozi Olandu, Noel Hernandez (I) i Sian Richards (II)
  • Houdini
    Houdini (2014)
    Gregor Eckstein za część pierwszą
  • Olive Kitteridge
    Olive Kitteridge (2014)
    Christien Tinsley, Gerald Quist i Liz Bernstrom
  • Sekretne życie Marilyn Monroe
    Sekretne życie Marilyn Monroe (2015)
    Jordan Samuel, Patricia Keighran i Susan Reilly LeHane

Najlepsza charakteryzacja w serialu lub programie specjalnym kręconym wieloma kamerami (naturalna)

nominacje
  • Dancing with the Stars
    Dancing with the Stars (2005)
    Zena Shteysel, Angela Moos, Patti Ramsey Bortoli, Sarah Woolf, Julie Socash i Alison Gladieux za siódmy odcinek dziewiętnastego sezonu
  • Key and Peele
    Key and Peele (2012)
    Scott Wheeler (I) i Suzanne Diaz za odcinek "Scariest Movie Ever"
  • RuPaul's Drag Race
    RuPaul's Drag Race (2009)
    Mathu Andersen za odcinek "ShakesQueer"
  • So You Think You Can Dance
    So You Think You Can Dance (2005)
    Heather Cummings (II), Marie Del Prete, Amy Harmon, Tyson Fountaine i Adam Christopher (II) za ósmy odcinek jedenastego sezonu

Najlepsza charakteryzacja w serialu, serialu limitowanym, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym (sztuczna)

wygrane
  • American Horror Story: Freak Show
    American Horror Story: Freak Show (2014)
    Eryn Krueger Mekash, Mike Mekash, David LeRoy Anderson, Justin Raleigh, Christopher Allen Nelson, Kim Ayers, Luis García (VI) i James MacKinnon (I)
    Była diwa niemieckiej sceny prowadzi cyrk dziwadeł, gdzie chroni swoich podopiecznych przed nietolerującymi ich ludźmi.
nominacje
  • Dom grozy
    Dom grozy (2014)
    Nick Dudman, Sarita Allison i Barney Nikolic za odcinek "Grand Guignol"
  • Gra o tron
    Gra o tron (2011)
    Luis GarcíaJane Walker (I), Barrie Gower i Sarah Gower (II) za odcinek "Hardhome"
  • The Knick
    The Knick (2014)
    Justin Raleigh, Kevin Kirkpatrick (III), Kelly Golden, Ozzy Alvarez, Danielle Noe, Bernhard Eichholz, Michael Ezell i Kodai Yoshizawa za odcinek "Crutchfield"
  • The Walking Dead
    The Walking Dead (2010)
    Greg Nicotero, Jake Garber, Carey Jones (I), Garrett Immel, Gino Crognale, Kevin Wasner i Andy Schoneberg za odcinek "Strangers"
  • Zakazane imperium
    Zakazane imperium (2010)
    Michele Paris (I) i Joseph Farulla za odcinek "The Good Listener"

Najlepsza choreografia

wygrane
nominacje

Najlepsza czołówka

wygrane
  • Manhattan
    Manhattan (2014)
    Grupa naukowców, pod przewodnictwem profesora Roberta Oppenheimera, przeprowadza badania mające na celu pomóc w stworzeniu pierwszej bomby atomowej. 

Najlepsza gra głosem

wygrane
  • Simpsonowie
    Simpsonowie (1989)
    jako Moe Szyslak i kierowca Pedicab w odcinku "The Princess Guide"
    Niezwykłe losy pięcioosobowej rodziny Simpsonów mieszkającej w miasteczku Springfield.
nominacje

Najlepsza gra głosem (narrator)

wygrane

Najlepsza kompozycja muzyczna w serialu (oryginalna dramatyczna ścieżka dźwiękowa)

wygrane
  • House of Cards
    House of Cards (2013)
    za odcinek trzydziesty drugi
    Francis Underwood jest bezwzględnym politykiem próbującym się zemścić na prezydencie, który pominął go przy obsadzeniu stanowiska sekretarza stanu.
nominacje

Najlepsza kompozycja muzyczna w serialu limitowanym, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym (oryginalna dramatyczna ścieżka dźwiękowa)

wygrane
  • Bessie
    Biografia legendarnej wykonawczyni bluesa, Bessy Smith, która zyskała sławę w latach 20. i 30. XX wieku.
nominacje

Najlepsza oryginalna muzyka i słowa

nominacje
  • Glee
    Glee (2009)
    "This Time" wyk. Lea Michele w odcinku "Dreams Come True"
  • Murray ratuje Święta
    Murray ratuje Święta (2014)
    "You Gotta Believe" wyk. Sean Hayes (I)
  • Synowie Anarchii
    Synowie Anarchii (2008)
    "Come Join the Murder" wyk. The White Buffalo & The Forest Rangers w odcinku "Papa's Goods"
  • The Comedians
    The Comedians (2015)
    "Kiss an Old Man" wyk. Billy Crystal i Josh Gad w odcinku "Celebrity Guest"

Najlepsza reżyseria muzyczna

Najlepsza reżyseria programu dokumentalnego

Najlepsza reżyseria serialu dramatycznego

wygrane
  • Gra o tron
    Gra o tron (2011)
    za odcinek "Mother's Mercy"
    Adaptacja sagi George'a R.R. Martina. W królestwie Westeros walka o władzę, spiski oraz zbrodnie są na porządku dziennym.
nominacje

Najlepsza reżyseria serialu komediowego

wygrane
  • Transparent
    Transparent (2014)
    za odcinek "Best New Girl"
    Życie rodziny z Los Angeles ulega olbrzymim zmianom, gdy ojciec decyduje się na wyjawienie głęboko skrywanej tajemnicy.
nominacje

Najlepsza reżyseria serialu limitowanego, filmu telewizyjnego lub dramatycznego programu specjalnego

Najlepsza reżyseria techniczna, praca kamer, kontrola video w serialu

wygrane
  •  Saturday Night Live
    Saturday Night Live (1975)
    za odcinek z Taraji P. Henson
    Zaproszeni sławni goście występują w parodiach i skeczach.
nominacje

Najlepsza scenografia w fabularnym programie kostiumowym (godzinnym lub dłuższym)

wygrane
nominacje

Najlepsza scenografia w fabularnym programie współczesnym lub fantasy (godzinnym lub dłuższym)

wygrane
nominacje

Najlepsza scenografia w programie fabularnym (półgodzinnym lub krótszym)

wygrane
nominacje

Najlepsza scenografia w programie rewiowym, dokumentalnym, reality lub teleturnieju

wygrane
nominacje
  • The Voice
    The Voice (2011)
    Anton Goss, James Connelly (II), Zeya Maurer i Lydia Smyth (I) za odcinek pierwszy sezonu siódmego

Najlepsze drugoplanowe efekty specjalne

wygrane
  • American Horror Story: Freak Show
    American Horror Story: Freak Show (2014)
    Jason Piccioni (II), Justin Ball (I), Jason C. Spratt, Tim Jacobsen, David Altenau, Tommy Tran (I), Michael Kirylo, Matt Lefferts i Donnie Dean (I) za odcinek "Edward Mordrake", część druga
    Była diwa niemieckiej sceny prowadzi cyrk dziwadeł, gdzie chroni swoich podopiecznych przed nietolerującymi ich ludźmi.
nominacje
  • Daredevil
    Daredevil (2015)
    David Van Dyke, Bryan Godwin (II), Karl Coyner, Steve J. Sanchez, Julie Long (III), Pedro Tarrago, Neiko Nagy, Moshe Swed i Kjell Strode za odcinek "Speak Of The Devil"
  • Gotham
    Gotham (2014)
    Thomas Joseph Mahoney, Joseph Bell (II), Erin Perkins (II), Eric Deinzer, Sina San, Adam Coggin (I), Mark Anthony J. Nazal, Henrique Reginato i Errol Lanier za odcinek "Lovecraft"
  • The Walking Dead
    The Walking Dead (2010)
    Victor Scalise (I), Darrell Pritchett, Matt Robken, Gary Romey, Martin Hilke, Franco Leng, Dylen Velasquez, Michael Cook i William L. Arance za odcinek "Conquer"
  • Zakazane imperium
    Zakazane imperium (2010)
    Lesley Robson-Foster, Parker Chehak, Douglas Purver, Paul Graff (I), John Bair (I), Greg Radcliffe, Rebecca Dunn (II), Aaron Raff i Steven Kirshoff za odcinek "Golden Days For Boys And Girls"

Najlepsze efekty specjalne

wygrane
  • Gra o tron
    Gra o tron (2011)
    Steve Kullback, Joe Bauer (I), Adam Chazen, Jabbar Raisani, Eric Carney, Stuart Brisdon, Derek Spears, James Kinnings i Matthew Rouleau za odcinek "The Dance Of Dragons"
    Adaptacja sagi George'a R.R. Martina. W królestwie Westeros walka o władzę, spiski oraz zbrodnie są na porządku dziennym.
nominacje
  • Agenci T.A.R.C.Z.Y.
    Agenci T.A.R.C.Z.Y. (2013)
    Sabrina Arnold, Mark Kolpack, Gary D'Amico, Tracy Takahashi, Kevin Lingenfelser, Matt von Brock, Mitch Gates, Kevin Yuille i Briana Aeby za odcinek "The Dirty Half Dozen"
  • Flash
    Flash (2014)
    Armen V. Kevorkian, James Baldanzi, Keith Hamakawa, Jason Shulman, Stefan Bredereck, Kurt Smith (III), Lorenzo Mastrobuono, Andranik Taranyan i Gevork Babityan za odcinek "Grodd Lives"
  • Piraci
    Piraci (2014)
    Erik Henry, Kevin Rafferty (I), Paul Stephenson (I), Annemarie Griggs, Mitch Claspy, Ken Jones, Lari Karam, Whitman Lindstrom i Charles Baden za odcinek osiemnasty
  • Wikingowie
    Wikingowie (2013)
    Dennis Berardi, Mike Borrett, Ovidiu Cinazan, Jeremy Dineen, Bill Halliday (I), Dominic Remane, Paul Wishart, Engin Arslan (II) i Ken MacKenzie za odcinek "To The Gates!"

Najlepsze fryzury w serialu kręconym jedną kamerą

wygrane
  • Downton Abbey
    Downton Abbey (2010)
    Nic Collins (III) za odcinek szósty piątego sezonu
    Wielka Brytania w czasie burzliwych zmian społecznych jest tłem dla losów szlachty oraz służby żyjących we dworze Downton Abbey.
nominacje
  • Gra o tron
    Gra o tron (2011)
    Kevin Alexander (II), Candice Banks, Rosalia Culora, Gary Machin, Laura Pollock (II) i Nicola Mount za odcinek "Mother's Mercy"
  • Mad Men
    Mad Men (2007)
    Theraesa Rivers, Arturo Rojas (I), Valerie Jackson (III) i Ai Nakata za odcinek "Person To Person"
  • The Knick
    The Knick (2014)
    Jerry DeCarlo, Rose Chatterton, Suzy Mazzarese-Allison, Victor DeNicola i Christine Cantrell za odcinek "Get The Rope"
  • Zakazane imperium
    Zakazane imperium (2010)
    Francesca Paris, Lisa De Jesus i Sarah Stamp za odcinek "Eldorado"

Najlepsze fryzury w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym

wygrane
  • American Horror Story: Freak Show
    American Horror Story: Freak Show (2014)
    Monte Haught, Michelle Ceglia, Daina Daigle, Amy Wood (II) i Sherri Hamilton
    Była diwa niemieckiej sceny prowadzi cyrk dziwadeł, gdzie chroni swoich podopiecznych przed nietolerującymi ich ludźmi.
nominacje

Najlepsze fryzury w serialu lub programie specjalnym kręconym wieloma kamerami

wygrane
  •  Saturday Night Live
    Saturday Night Live (1975)
    Bettie O. Rogers, Jodi Mancuso, Inga Thrasher, Jennifer Serio, Cara Hannah Sullivan i Joseph Whitmeyer za odcinek z Martinem Freemanem
    Zaproszeni sławni goście występują w parodiach i skeczach.
nominacje
  • Dancing with the Stars
    Dancing with the Stars (2005)
    Mary Guerrero, Kim Messina, Jennifer Guerrero-Mazursky, Sean Smith (VI), Gail Rowell-Ryan i Dean Banowetz za siódmy odcinek dziewiętnastego sezonu
  • Key and Peele
    Key and Peele (2012)
    Amanda Mofield i Raissa Patton za odcinek "Aerobics Meltdown"
  • So You Think You Can Dance
    So You Think You Can Dance (2005)
    Sallie Ciganovich, Sean Smith (VI), Dean Banowetz, Ralph M. Abalos, Shawn Finch i Melissa Jaqua za odcinek finałowy jedenastego sezonu
  • The Voice
    The Voice (2011)
    Shawn Finch, Jerilynn Straitiff, Renee Ferruggia, James Dunham (II), Giannandrea Marongiu i Stacey Morris (I) za odcinek 818B

Najlepsze indywidualne osiągnięcie w animacji

wygrane

Najlepsze kostiumy w serialu, serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym - kostiumowym albo fantasy

wygrane
  • American Horror Story: Freak Show
    American Horror Story: Freak Show (2014)
    Elizabeth Macey (II) i Ken van Duyne za odcinek "Monsters Among Us"
    Była diwa niemieckiej sceny prowadzi cyrk dziwadeł, gdzie chroni swoich podopiecznych przed nietolerującymi ich ludźmi.
nominacje

Najlepsze kostiumy w serialu, serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym - współczesnym

wygrane
  • Transparent
    Transparent (2014)
    Nancy Jarzynko za odcinek "Symbolic Exemplar"
    Życie rodziny z Los Angeles ulega olbrzymim zmianom, gdy ojciec decyduje się na wyjawienie głęboko skrywanej tajemnicy.
nominacje

Najlepsze zdjęcia w programie dokumentalnym

wygrane
  • Virunga
    Park Narodowy Wirunga jest domem dla goryli górskich. Działacze i eksperci przyrody kierują wszystkie wysiłki, aby ratować zagrożone zwierzęta.

Najlepsze zdjęcia w programie reality

wygrane
nominacje

Najlepsze zdjęcia w serialu kręconym przy użyciu jednej kamery

wygrane
  • Zakazane imperium
    Zakazane imperium (2010)
    za odcinek "Golden Days For Boys And Girls"
    Historia polityka, który zarabia wielkie pieniądze z handlu alkoholem w czasie prohibicji oraz rządzi Atlantic City.
nominacje

Najlepsze zdjęcia w serialu kręconym przy użyciu wielu kamer

wygrane
nominacje

Najlepsze zdjęcia w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym

wygrane
  • Bessie
    Biografia legendarnej wykonawczyni bluesa, Bessy Smith, która zyskała sławę w latach 20. i 30. XX wieku.
nominacje

Najlepszy dobór obsady serialu dramatycznego

wygrane
  • Gra o tron
    Gra o tron (2011)
    Adaptacja sagi George'a R.R. Martina. W królestwie Westeros walka o władzę, spiski oraz zbrodnie są na porządku dziennym.
nominacje

Najlepszy dobór obsady serialu komediowego

wygrane
  • Figurantka
    Figurantka (2012)
    Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych, Selina Meyer, przekonuje się, że jej praca nie wygląda tak, jak to sobie wyobrażała.

Najlepszy dobór obsady serialu limitowanego, filmu telewizyjnego lub programu specjalnego

wygrane

Najlepszy dźwięk w programie dokumentalnym kręconym jedną lub wieloma kamerami

Najlepszy dźwięk w serialu komediowym lub dramatycznym (godzinnym)

wygrane
nominacje

Najlepszy dźwięk w serialu komediowym, dramatycznym (półgodzinnym) lub animowanym

wygrane
nominacje

Najlepszy dźwięk w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepszy krótkometrażowy aktorski program rozrywkowy

Najlepszy krótkometrażowy program animowany

wygrane
  • Pora na przygodę!
    Pora na przygodę! (2010)
    za odcinek "Jake The Brick"
    Finn i pies Jake bronią mieszkańców krainy Ooo przed wrogami.
nominacje

Najlepszy krótkometrażowy program dokumentalny

Najlepszy montaż dźwięku w programie dokumentalnym kręconym jedną lub wieloma kamerami

wygrane

Najlepszy montaż dźwięku w serialu

wygrane

Najlepszy montaż programu dokumentalnego

wygrane

Najlepszy montaż serialu dramatycznego kręconego przy użyciu jednej kamery

wygrane
  • Gra o tron
    Gra o tron (2011)
    za odcinek "The Dance Of Dragons"
    Adaptacja sagi George'a R.R. Martina. W królestwie Westeros walka o władzę, spiski oraz zbrodnie są na porządku dziennym.
nominacje

Najlepszy montaż serialu komediowego kręconego przy użyciu jednej kamery

wygrane
  • Dolina Krzemowa
    Dolina Krzemowa (2014)
    za odcinek "Two Days Of The Condor"
    Pasjonaci najnowszej technologii otrzymują środki na wyprodukowanie kolejnych wynalazków.
nominacje

Najlepszy montaż serialu komediowego kręconego przy użyciu wielu kamer

wygrane
  • Teoria wielkiego podrywu
    Teoria wielkiego podrywu (2007)
    za odcinek "The Comic Book Store Regeneration"
    Dla Leonarda i Sheldona nie ma tajemnic w naukach ścisłych czy grach komputerowych. W relacjach damsko-męskich nie radzą sobie w ogóle.
nominacje

Najlepszy montaż serialu limitowanego lub filmu telewizyjnego kręconego przy użyciu jednej kamery

wygrane
nominacje

Najlepszy oryginalny temat muzyczny

wygrane
  • Transparent
    Życie rodziny z Los Angeles ulega olbrzymim zmianom, gdy ojciec decyduje się na wyjawienie głęboko skrywanej tajemnicy.

Najlepszy program animowany

wygrane
nominacje

Najlepszy program reality - zawody

wygrane
  • The Voice
    The Voice (2011)
    Czworo sławnych muzyków szuka najlepszych piosenkarzy w Ameryce i podejmuje się ich szkolenia. Widzowie decydują, który z nich zostanie zwycięzcą.

Najlepszy scenariusz serialu dramatycznego

wygrane
  • Gra o tron
    Gra o tron (2011)
    za odcinek "Mother's Mercy"
    Adaptacja sagi George'a R.R. Martina. W królestwie Westeros walka o władzę, spiski oraz zbrodnie są na porządku dziennym.
nominacje

Najlepszy scenariusz serialu komediowego

wygrane
nominacje

Najlepszy scenariusz serialu limitowanego, filmu telewizyjnego lub dramatycznego programu specjalnego

Najlepszy występ kaskaderski w serialu dramatycznym, serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym

wygrane
  • Gra o tron
    Gra o tron (2011)
    Adaptacja sagi George'a R.R. Martina. W królestwie Westeros walka o władzę, spiski oraz zbrodnie są na porządku dziennym.
nominacje

Najlepszy występ kaskaderski w serialu komediowym lub programie rewiowym

wygrane
  • Brooklyn 9-9
    Nowy kapitan wprowadza dyscyplinę na 99. posterunku policji w Nowym Jorku.

Wyjątkowa zasługa w tworzeniu filmów dokumentalnych

wygrane