Amerykańska Akademia Telewizyjna
Data ogłoszenia nominacji: 13 lipca
Data wręczenia nagród: 17 września
Miejsca: Microsoft Theater, Los Angeles, Kalifornia, USA

Emmy

Najlepszy serial dramatyczny

wygrane
  • Opowieść podręcznej
    Antyutopijna przyszłość. June Osborne zostaje zmuszona do życia jako podręczna. Jej zadaniem jest urodzenie jak największej liczby dzieci.
nominacje

Najlepszy serial komediowy

wygrane
  • Figurantka
    Figurantka (2012)
    Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych, Selina Meyer, przekonuje się, że jej praca nie wygląda tak, jak to sobie wyobrażała.

Najlepszy film telewizyjny

wygrane
  • Czarne lustro
    Czarne lustro (2011)
    za odcinek "San Junipero"
    W przyszłości ludzie mierzą się z problemami, które przysparzają im nowoczesne technologie i rozwój cywilizacji.

Najlepszy serial limitowany

wygrane
  • Wielkie kłamstewka
    Idealne życie trzech matek przybiera nieoczekiwany obrót, gdy w miasteczku dochodzi do zbrodni.
nominacje

Najlepszy aktor w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepszy aktor w serialu komediowym

wygrane

Najlepsza aktorka w serialu komediowym

wygrane

Najlepszy aktor w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym

wygrane
nominacje

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepsza aktorka w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym

wygrane

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym

wygrane

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym - aktorka

wygrane
nominacje

Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym - aktor

wygrane
nominacje

Najlepszy gościnny występ w serialu komediowym - aktorka

wygrane
nominacje

Najlepszy gościnny występ w serialu komediowym - aktor

wygrane
nominacje

Najlepsza charakteryzacja w serialu kręconym jedną kamerą (naturalna)

wygrane
  • Westworld
    Westworld (2016)
    Christien Tinsley, Myriam Arougheti, Gerald Quist, Lydia Milars i Ed French (I) za odcinek "The Original"
    Naukowiec tworzy futurystyczny park rozrywki, który zamieszkany jest przez posiadające sztuczną inteligencję tzw. "hosty".
nominacje
  • Dom grozy
    Dom grozy (2014)
    Vincenzo Mastrantonio, Clare Lambe, Katia Sisto, Lorraine McCrann i Morna Ferguson za odcinek "Perpetual Night"
  • Stranger Things
    Stranger Things (2016)
    Myke Michaels i Teresa Vest za odcinek "The Monster"
  • Tacy jesteśmy
    Tacy jesteśmy (2016)
    Zoe Hay, Heather Plott, Elizabeth Hoel-Chang, Judith Lynn Staats i John Damiani (I) za odcinek "I Call Marriage"
  • Wikingowie
    Wikingowie (2013)
    Tom McInerney, Katie Derwin, Ciara Scannell i Lizzanne Procter (I) za odcinek "All His Angels"

Najlepsza charakteryzacja w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym (naturalna)

wygrane
  • Konflikt: Bette i Joan
    Konflikt: Bette i Joan (2017)
    Eryn Krueger Mekash, Robin Beauschense, Shutchai Tym Buacharern, Kim Ayers, Becky Cotton i David Williams (XXIV)
    Podczas zdjęć do filmu rozpoczyna się konflikt jego dwóch gwiazd, Joan Crawford i Bette Davis.
nominacje
  • American Horror Story: Roanoke
    American Horror Story: Roanoke (2016)
    Kim Ayers, Mike Mekash, Eryn Krueger Mekash, Silvina Knight, Carleigh Herbert i Luis García (VI)
  • Fargo
    Fargo (2014)
    Gail Kennedy (I), Joanne Preece, Amanda Rye i Danielle Hanson (V)
  • Geniusz
    Geniusz (2017)
    Davina Lamont
  • Wielkie kłamstewka
    Wielkie kłamstewka (2017)
    Steve Artmont, Nicole Artmont, Angela Levin (I), Molly Stern i Claudia Humburg

Najlepsza charakteryzacja w serialu lub programie specjalnym kręconym wieloma kamerami (naturalna)

wygrane
  •  Saturday Night Live
    Saturday Night Live (1975)
    Louie Zakarian, Amy Tagliamonti, Jason Milani, Daniela Zivkovic, Rachel Pagani (I) i Andrew Sotomeyer za odcinek z Alekiem Baldwinem
    Zaproszeni sławni goście występują w parodiach i skeczach.
nominacje
  • Dancing with the Stars
    Dancing with the Stars (2005)
    Zena Shteysel, Angela Moos, Julie Socash, Patti Ramsey Bortoli, Sara Woolf i Donna J. Bard za odcinek "Halloween Night"
  • RuPaul's Drag Race
    RuPaul's Drag Race (2009)
    David Petruschin za odcinek "Oh. My. Gaga!"
  • The Voice
    The Voice (2011)
    Darcy Gilmore, Kristene Bernard, Thea Samuels, Gina Ghiglieri, Diane Mayo i Jackie Dobbie za odcinek "Live Playoffs, Night 1"

Najlepsza charakteryzacja w serialu, serialu limitowanym, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym (sztuczna)

wygrane
  • American Horror Story: Roanoke
    American Horror Story: Roanoke (2016)
    Eryn Krueger Mekash, Mike Mekash, David LeRoy Anderson, James MacKinnon (I), Jason Hamer, Melanie Eichner, Cristina Himiob i Maiko Chiba
    Młoda para z Los Angeles przeprowadza się do starej opuszczonej farmy w Karolinie Północnej, gdzie zaczynają doświadczać tajemniczych zjawisk.
nominacje
  •  Saturday Night Live
    Saturday Night Live (1975)
    Louie Zakarian, Jason Milani, Tom Denier Jr., Amy Tagliamonti, Craig Lindberg i Stephen Kelley (I) za odcinek z Alekiem Baldwinem
  • Dom grozy
    Dom grozy (2014)
    Nick Dudman, Sarita Allison, Barney Nikolic i Dennis Penkov za odcinek "No Beast So Fierce"
  • The Walking Dead
    The Walking Dead (2010)
    Greg Nicotero, Jake Garber, Garrett Immel, Kevin Wasner, Gino Crognale i Kerrin Jackson za odcinek "The Day Will Come When You Won't Be"
  • Westworld
    Westworld (2016)
    Christien Tinsley, Hiroshi Yada (I), Georgia Allen (III), Gerald Quist i Myriam Arougheti za odcinek pilotażowy

Najlepsza choreografia

wygrane
nominacje

Najlepsza czołówka

wygrane
  • Stranger Things
    Podczas powrotu do domu znika dwunastoletni Will Byers. Zaginięcie chłopca jest początkiem dziwnych i niebezpiecznych wydarzeń trapiących prowincjonalne miasteczko.
nominacje

Najlepsza gra głosem

wygrane
  • Głowa rodziny
    Głowa rodziny (1999)
    jako Peter Griffin, Stewie Griffin, Brian Griffin, Glenn Quagmire w odcinku "The Boys In The Band"
    Perypetie familii Griffinów, której głową rodziny jest zwariowany Peter.
nominacje

Najlepsza gra głosem (narrator)

wygrane
nominacje

Najlepsza kompozycja muzyczna w serialu (oryginalna dramatyczna ścieżka dźwiękowa)

wygrane
  • House of Cards
    House of Cards (2013)
    za odcinek sześćdziesiąty trzeci
    Francis Underwood jest bezwzględnym politykiem próbującym się zemścić na prezydencie, który pominął go przy obsadzeniu stanowiska sekretarza stanu.
nominacje

Najlepsza kompozycja muzyczna w serialu limitowanym, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym (oryginalna dramatyczna ścieżka dźwiękowa)

wygrane
  • Fargo
    Fargo (2014)
    za odcinek "Aporia"
    Rok 2006, Minnesota. Do prowincjonalnego Bemidji przybywa tajemniczy mężczyzna, Lorne Malvo. Swoją brutalnością i bezwzględnością wpływa na mieszkańców miasta, w tym na udręczonego przez życie sprzedawcę ubezpieczeń, Lestera Nygaarda.
nominacje

Najlepsza oryginalna muzyka i słowa

wygrane
  • XIII poprawka
    XIII poprawka (2016)
    "Letter To The Free", wyk. Common i Bilal (I)
    Badacze, aktywiści i politycy analizują przyczyny kryminalizacji Afroamerykanów oraz wzrostu liczby więźniów w USA.
nominacje

Najlepsza reżyseria muzyczna

nominacje

Najlepsza reżyseria programu dokumentalnego

wygrane

Najlepsza reżyseria programu rozrywkowego

wygrane
  •  Saturday Night Live
    Saturday Night Live (1975)
    za odcinek z Jimmym Fallonem
    Zaproszeni sławni goście występują w parodiach i skeczach.
nominacje

Najlepsza reżyseria serialu dramatycznego

wygrane
  • Opowieść podręcznej
    Opowieść podręcznej (2017)
    za odcinek pilotażowy
    Antyutopijna przyszłość. June Osborne zostaje zmuszona do życia jako podręczna. Jej zadaniem jest urodzenie jak największej liczby dzieci.
nominacje

Najlepsza reżyseria serialu komediowego

wygrane
  • Atlanta
    Atlanta (2016)
    za odcinek "B.A.N."
    Dwóch kuzynów o różnych poglądach na sztukę próbuje zaistnieć w muzycznym środowisku Atlanty.
nominacje

Najlepsza reżyseria serialu limitowanego, filmu telewizyjnego lub dramatycznego programu specjalnego

wygrane
nominacje

Najlepsza reżyseria techniczna, praca kamer, kontrola video w serialu

wygrane
  •  Saturday Night Live
    Saturday Night Live (1975)
    za odcinek z Jimmym Fallonem
    Zaproszeni sławni goście występują w parodiach i skeczach.
nominacje

Najlepsza scenografia w fabularnym programie kostiumowym (godzinnym lub dłuższym)

wygrane
  • The Crown
    The Crown (2016)
    za odcinek "Smoke And Mirrors"
    Po śmierci króla Jerzego VI nową władczynią Wielkiej Brytanii zostaje jego córka Elżbieta II. Kobieta obejmuje tron w momencie, kiedy imperium chyli się ku upadkowi.
nominacje

Najlepsza scenografia w fabularnym programie współczesnym lub fantasy (godzinnym lub dłuższym)

wygrane
nominacje

Najlepsza scenografia w programie fabularnym (półgodzinnym lub krótszym)

wygrane
nominacje

Najlepsza scenografia w programie rewiowym, dokumentalnym, reality lub teleturnieju

wygrane
  •  Saturday Night Live
    Saturday Night Live (1975)
    Eugene Lee (II), Akira Yoshimura (II), Keith Raywood i Joe DeTullio za odcinek z Alekiem Baldwinem
    Zaproszeni sławni goście występują w parodiach i skeczach.
nominacje

Najlepsze drugoplanowe efekty specjalne

wygrane
  • Gotham
    Gotham (2014)
    Tom Mahoney (IV), Matthew Wheelon Hunt, Alex Gitler, Sina San, Michael Capton, Jon Anastasiades, Ryan Bauer (IV), Mark Anthony J. Nazal i Randy Little (II) za odcinek "Heavydirtysoul"
    Historia komisarza Jamesa Gordona, który broni prawa w Gotham City, nim pojawia się tam Batman.
nominacje
  • Geniusz
    Geniusz (2017)
    Eric Durst, Lenka Likarova (II), Viktor Muller, Marek Ruth, Tomas Kalhous, Lukas Herrmann, Pavel Kolar (I), Petr Hastík i Vít Komrzý za część pierwszą
  • Opowieść podręcznej
    Opowieść podręcznej (2017)
    Brendan Taylor (I), Stephen Lebed, Leo Bovell, Martin O'Brien, Winston Lee (I), Kelly Knauff, Zachary Dembinski, Mike Suta i Cameron Kerr (II) za odcinek "Birth Day"
  • Tabu
    Tabu (2017)
    Henry Badgett, Tracy McCreary, Angela Barson, Lucy Ainsworth-Taylor (I), Nic Birmingham, Simon Rowe (I), Alexander Kirichenko, Finlay Duncan i Colin Gorry za odcinek pilotażowy
  • The Crown
    The Crown (2016)
    Ben Turner (XII), Tom Debenham, Standish Millennas, Kim Phelan, Oliver Cubbage, Lionel Heath, Charlie Bennett (I), Stephen J. Smith (I) i Carmine Agnone za odcinek "Windsor"

Najlepsze efekty specjalne

wygrane
  • Westworld
    Westworld (2016)
    Jay Worth, Elizabeth Castro (I), Joe Wehmeyer, Eric Levin-Hatz, Bobo Skipper, Gustav Ahren, Paul Ghezzo, Mitchell S. Drain i Michael Lantieri za odcinek "The Bicameral Mind"
    Naukowiec tworzy futurystyczny park rozrywki, który zamieszkany jest przez posiadające sztuczną inteligencję tzw. "hosty".
nominacje
  • Amerykańscy Bogowie
    Amerykańscy Bogowie (2017)
    Kevin Tod Haug, David Stump (I), Jeremy Ball (II), Bernice Howes, Jessica Smith (XLI), Josh Carlton, Pierre Buffin, James Cooper (V) i Aymeric Perceval za odcinek "The Bone Orchard"
  • Człowiek z Wysokiego Zamku
    Człowiek z Wysokiego Zamku (2015)
    Lawson Deming, Cory Jamieson, Casi Blume, Nick Chamberlain (I), David Andrade (II), Bill Parker (XVIII), Justin Fox (VIII) i Danielle Malambri za odcinek "Fallout"
  • Piraci
    Piraci (2014)
    Erik Henry, Terron Pratt, Ashley J. Ward, Kevin Rafferty (I), Paul Dimmer, Yafei Wu, Martin Lipmann, Nicklas Andersson (II) i David Wahlberg za odcinek dwudziesty dziewiąty
  • Wikingowie
    Wikingowie (2013)
    Dominic Remane, Mike Borrett, Bill Halliday (I), Paul Wishart, Ovidiu Cinazan, Jim Maxwell (I), Kieran McKay (II), Isabelle Alles i Thomas Grant Morrison za odcinek "On The Eve"

Najlepsze fryzury w serialu kręconym jedną kamerą

wygrane
  • Westworld
    Westworld (2016)
    Joy Zapata, Pavy Olivarez, Bruce J. Samia i Donna J. Anderson za odcinek "Contrapasso"
    Naukowiec tworzy futurystyczny park rozrywki, który zamieszkany jest przez posiadające sztuczną inteligencję tzw. "hosty".
nominacje
  • Dom grozy
    Dom grozy (2014)
    Luca Vannella, Alexis Continente, Sevlene Roddy, Joseph Whelan i Orla Carrol za odcinek "Ebb Tide"
  • Stranger Things
    Stranger Things (2016)
    Sarah Hindsgaul i Evelyn Roach za odcinek "The Weirdo On Maple Street"
  • The Crown
    The Crown (2016)
    Ivana Primorac i Amy Riley za ocinek "Hyde Park Corner"
  • Wikingowie
    Wikingowie (2013)
    Dee Corcoran, Catherine Argue, Jennie Readman, Ida Erickson i Zuelika Delaney za odcinek "Revenge"

Najlepsze fryzury w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym

wygrane
  • Konflikt: Bette i Joan
    Konflikt: Bette i Joan (2017)
    Chris Clark (XIII), Ralph Michael Abalos, Wendy Southard i Helena Cepeda
    Podczas zdjęć do filmu rozpoczyna się konflikt jego dwóch gwiazd, Joan Crawford i Bette Davis.
nominacje
  • American Horror Story: Roanoke
    American Horror Story: Roanoke (2016)
    Michelle Ceglia, Valerie Jackson (III) i Jose Zamora (I)
  • Fargo
    Fargo (2014)
    Chris Harrison-Glimsdale, Penny Thompson (I), Judy Durbacz (I) i Eva Blanchard
  • Geniusz
    Geniusz (2017)
    Natasha Lees, Fae Hammond, Adéla Robová i Alex Rouse (I) za część pierwszą
  • Wielkie kłamstewka
    Wielkie kłamstewka (2017)
    Michelle Ceglia, Nickole Jones, Lona Vigi, Frances Mathias i Jocelyn Mulhern

Najlepsze fryzury w serialu lub programie specjalnym kręconym wieloma kamerami

nominacje
  •  Saturday Night Live
    Saturday Night Live (1975)
    Jodi Mancuso, Jennifer Serio, Inga Thrasher, Joseph Whitmeyer, Cara Hannah Sullivan i Christen Edwards za odcinek z Dwaynem Johnsonem
  • Dancing with the Stars
    Dancing with the Stars (2005)
    Mary Guerrero, Kim Messina, Gail Rowell-Ryan, Derrick Spruill, Renee J. Vaca i Patricia Pineda (II) za odcinek "A Night At The Movies"
  • RuPaul's Drag Race
    RuPaul's Drag Race (2009)
    Gabriel Villarreal i Hector Pocasangre za odcinek "Oh. My. Gaga!"
  • The Voice
    The Voice (2011)
    Jerilynn Straitiff, Meagan Herrera (II), Cory Rotenberg, Anna Maria Orzano, Stacey Morris (I) i Darbie Wieczorek za odcinek "Live Playoffs, Night 1"

Najlepsze indywidualne osiągnięcie w animacji

wygrane

Najlepsze kierownictwo muzyczne

wygrane
  • Wielkie kłamstewka
    Idealne życie trzech matek przybiera nieoczekiwany obrót, gdy w miasteczku dochodzi do zbrodni.

Najlepsze kostiumy w programie rewiowym, dokumentalnym lub reality

wygrane
  • RuPaul's Drag Race
    RuPaul's Drag Race (2009)
    za odcinek "Oh. My. Gaga!"
    RuPaul szuka następnej gwiazdy drag queen.
nominacje

Najlepsze kostiumy w serialu, serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym - kostiumowym albo fantasy

wygrane
  • The Crown
    The Crown (2016)
    Alex Fordham, Emma O'Loughlin (I), Kate O'Farrell za odcinek "Wolfert on Splash"
    Po śmierci króla Jerzego VI nową władczynią Wielkiej Brytanii zostaje jego córka Elżbieta II. Kobieta obejmuje tron w momencie, kiedy imperium chyli się ku upadkowi.
nominacje

Najlepsze kostiumy w serialu, serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym - współczesnym

wygrane
  • Wielkie kłamstewka
    Wielkie kłamstewka (2017)
    Risa Garcia i Patricia McLaughlin (I) za odcinek "You Get What You Need"
    Idealne życie trzech matek przybiera nieoczekiwany obrót, gdy w miasteczku dochodzi do zbrodni.
nominacje

Najlepsze osiągnięcie kreatywne w mediach interaktywnych w programach ze scenariuszem

wygrane
  • Westworld
    Westworld (2016)
    Naukowiec tworzy futurystyczny park rozrywki, który zamieszkany jest przez posiadające sztuczną inteligencję tzw. "hosty".

Najlepsze oświetlenie / reżyseria światła w programie rozrywkowym

wygrane
  • Dancing with the Stars
    Dancing with the Stars (2005)
    za odcinek "Cirque Du Soleil Night"
    Konkurs, w którym celebryci w parze z profesjonalnym tancerzem konkurują ze sobą o tytuł najlepszego.
nominacje

Najlepsze zdjęcia w programie dokumentalnym

wygrane
nominacje

Najlepsze zdjęcia w programie reality

wygrane
  • Taki się urodziłem
    Taki się urodziłem (2015)
    za odcinek "Rough Waters"
    Młodzi dorośli z zespołem Downa pracują ciężko, by osiągnąć swoje cele i pokonać wszelkie trudności.
nominacje

Najlepsze zdjęcia w serialu godzinnym kręconym przy użyciu jednej kamery

wygrane
  • Opowieść podręcznej
    Opowieść podręcznej (2017)
    za odcinek pilotażowy
    Antyutopijna przyszłość. June Osborne zostaje zmuszona do życia jako podręczna. Jej zadaniem jest urodzenie jak największej liczby dzieci.
nominacje

Najlepsze zdjęcia w serialu kręconym przy użyciu wielu kamer

wygrane
  • The Ranch
    The Ranch (2016)
    za odcinek "Easy Come, Easy Go"
    Po zakończeniu kariery futbolowej syn farmera z Kolorado wraca do domu, by poprowadzić rodzinny interes.
nominacje

Najlepsze zdjęcia w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym

wygrane
  • Długa noc
    Długa noc (2016)
    za odcinek "Ordinary Death"
    Nowy Jork. Po nocy spędzonej na imprezowaniu z nieznajomą kobietą mężczyzna budzi się przy jej zwłokach i zostaje oskarżony o morderstwo.
nominacje

Najlepsze zdjęcia w serialu półgodzinnym kręconym przy użyciu jednej kamery

wygrane
  • Figurantka
    Figurantka (2012)
    za odcinek "Qatar"
    Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych, Selina Meyer, przekonuje się, że jej praca nie wygląda tak, jak to sobie wyobrażała.
nominacje

Najlepszy dobór obsady reality show

wygrane
  • Taki się urodziłem
    Młodzi dorośli z zespołem Downa pracują ciężko, by osiągnąć swoje cele i pokonać wszelkie trudności.
nominacje

Najlepszy dobór obsady serialu dramatycznego

wygrane
  • Stranger Things
    Podczas powrotu do domu znika dwunastoletni Will Byers. Zaginięcie chłopca jest początkiem dziwnych i niebezpiecznych wydarzeń trapiących prowincjonalne miasteczko.
nominacje

Najlepszy dobór obsady serialu komediowego

wygrane
  • Figurantka
    Figurantka (2012)
    Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych, Selina Meyer, przekonuje się, że jej praca nie wygląda tak, jak to sobie wyobrażała.
nominacje

Najlepszy dobór obsady serialu limitowanego, filmu telewizyjnego lub programu specjalnego

wygrane
  • Wielkie kłamstewka
    Idealne życie trzech matek przybiera nieoczekiwany obrót, gdy w miasteczku dochodzi do zbrodni.
nominacje

Najlepszy dokumentalny lub oparty na faktach program specjalny

wygrane

Najlepszy dźwięk w programie dokumentalnym kręconym jedną lub wieloma kamerami

Najlepszy dźwięk w serialu komediowym lub dramatycznym (godzinnym)

wygrane
nominacje

Najlepszy dźwięk w serialu komediowym, dramatycznym (półgodzinnym) lub animowanym

wygrane
nominacje

Najlepszy dźwięk w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym

wygrane
nominacje

Najlepszy krótkometrażowy program animowany

wygrane
  • Pora na przygodę!
    Pora na przygodę! (2010)
    za odcinek "Islands Part 4: Imaginary Resources"
    Finn i pies Jake bronią mieszkańców krainy Ooo przed wrogami.
nominacje

Najlepszy montaż dźwięku w programie dokumentalnym kręconym jedną lub wieloma kamerami

Najlepszy montaż dźwięku w serialu

wygrane

Najlepszy montaż dźwięku w serialu limitowanym, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym

wygrane

Najlepszy montaż nieustrukturyzowanego programu reality

wygrane
  • W okowach mrozu
    W okowach mrozu (2013)
    za odcinek "River Of Rage"
    Życie grupy ludzi w odosobnionym rejonie Alaski, gdzie temperatury wskazują poniżej zera stopni Celsjusza.
nominacje

Najlepszy montaż programu dokumentalnego

wygrane

Najlepszy montaż programu rozrywkowego

nominacje

Najlepszy montaż serialu dramatycznego kręconego przy użyciu jednej kamery

wygrane
  • Stranger Things
    Stranger Things (2016)
    za odcinek pilotażowy
    Podczas powrotu do domu znika dwunastoletni Will Byers. Zaginięcie chłopca jest początkiem dziwnych i niebezpiecznych wydarzeń trapiących prowincjonalne miasteczko.
nominacje

Najlepszy montaż serialu komediowego kręconego przy użyciu jednej kamery

wygrane
  • Specjalista od niczego
    Specjalista od niczego (2015)
    za odcinek "The Thief"
    Prywatne i zawodowe życie Deva - 30-letniego nowojorczyka próbującego przebić się w show biznesie jako komik oraz znaleźć miłość.
nominacje

Najlepszy montaż serialu komediowego kręconego przy użyciu wielu kamer

wygrane
  • Teoria wielkiego podrywu
    Teoria wielkiego podrywu (2007)
    za odcinek "The Holiday Summation"
    Dla Leonarda i Sheldona nie ma tajemnic w naukach ścisłych czy grach komputerowych. W relacjach damsko-męskich nie radzą sobie w ogóle.
nominacje

Najlepszy montaż serialu limitowanego lub filmu telewizyjnego kręconego przy użyciu jednej kamery

wygrane
  • Długa noc
    Długa noc (2016)
    za odcinek "The Beach"
    Nowy Jork. Po nocy spędzonej na imprezowaniu z nieznajomą kobietą mężczyzna budzi się przy jej zwłokach i zostaje oskarżony o morderstwo.
nominacje

Najlepszy montaż ustrukturyzowanego programu reality lub teleturnieju

wygrane
  • RuPaul's Drag Race
    RuPaul's Drag Race (2009)
    za odcinek "Oh. My. Gaga!"
    RuPaul szuka następnej gwiazdy drag queen.
nominacje

Najlepszy nieustrukturyzowany program reality

Najlepszy oryginalny temat muzyczny

wygrane
  • Stranger Things
    Podczas powrotu do domu znika dwunastoletni Will Byers. Zaginięcie chłopca jest początkiem dziwnych i niebezpiecznych wydarzeń trapiących prowincjonalne miasteczko.

Najlepszy program animowany

wygrane
nominacje

Najlepszy program reality - zawody

wygrane
  • The Voice
    The Voice (2011)
    Czworo sławnych muzyków szuka najlepszych piosenkarzy w Ameryce i podejmuje się ich szkolenia. Widzowie decydują, który z nich zostanie zwycięzcą.

Najlepszy prowadzący reality show

wygrane

Najlepszy scenariusz programu dokumentalnego

wygrane

Najlepszy scenariusz serialu dramatycznego

wygrane
  • Opowieść podręcznej
    Opowieść podręcznej (2017)
    za odcinek pilotażowy
    Antyutopijna przyszłość. June Osborne zostaje zmuszona do życia jako podręczna. Jej zadaniem jest urodzenie jak największej liczby dzieci.
nominacje

Najlepszy scenariusz serialu komediowego

wygrane
nominacje

Najlepszy scenariusz serialu limitowanego, filmu telewizyjnego lub dramatycznego programu specjalnego

wygrane
  • Czarne lustro
    Czarne lustro (2011)
    za odcinek "San Junipero"
    W przyszłości ludzie mierzą się z problemami, które przysparzają im nowoczesne technologie i rozwój cywilizacji.
nominacje

Najlepszy serial rozrywkowy ze scenariuszem

wygrane

Najlepszy ustrukturyzowany program reality

wygrane
  • Shark Tank
    Shark Tank (2009)
    Ambitni przedsiębiorcy prezentują swoje biznesowe plany przed gronem inwestorów, którzy wybierają czyj pomysł warto sfinansować.

Najlepszy występ kaskaderski w serialu dramatycznym, serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym

wygrane
  • Luke Cage
    Luke Cage (2016)
    W trakcie nieudanego eksperymentu niesłusznie skazany mężczyzna zyskuje nadzwyczajną siłę oraz wytrzymałość. Dzięki nowym zdolnościom ucieka z więzienia i staje się najemnikiem.
nominacje

Najlepszy występ kaskaderski w serialu komediowym lub programie rewiowym

wygrane
  • Shameless - Niepokorni
    Fiona sama wychowuje piątkę rodzeństwa, gdyż jej matka zostawiła rodzinę, zaś ojciec jest nieustannie pijany.