Marlon Brando

Marlon Brando Jr.

8,6
34 531 ocen gry aktorskiej
W 2001 roku miał wystąpić w filmie na podstawie powieści Marqueza "Jesień patriarchy". Produkcja jednak z nieznanych powodów została zawieszona.
Rozważano jego kandydaturę do roli Noela Airmana w filmie "Marjorie Morningstar". Angaż ostatecznie otrzymał Gene Kelly.
John Huston zaoferował mu rolę Townsenda Harrisa w filmie "Barbarzyńca i gejsza". W postać tę ostatecznie wcielił się jednak John Wayne.
Był kandydatem do roli Hala Cartera w filmie "Piknik". Ostatecznie angaż otrzymał William Holden.
Jesienią 2001 roku razem z reżyserem Tonym Kayem rozpoczął pracę nad filmem ''Lying of a Living'', gdzie miał się wcielić w rolę nauczyciela aktorstwa.  Do premiery jednak nie doszło, ponieważ na festiwalu w Londynie Brando w ostatniej chwili ją odwołał.
Był rozważany do roli Vincenta Van Gogha w filmie "Pasja życia". Ostatecznie w produkcji wystąpił Kirk Douglas.
Brano go pod uwagę do roli Bena Shockleya w filmie "Wyzwanie". Jednak w wyniku rezygnacji Steve'a McQueena i Barbry Streisand, zaangażowany został ostatecznie reżyser filmu, Clint Eastwood.
Jest absolwentem New School for Social Research w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Brano pod uwagę jego kandydaturę do roli Edwarda Delaney'a w filmie "Pierwszy śmiertelny grzech". Ostatecznie zaangażowano jednak Franka Sinatrę.
Odrzucił propozycje wystąpienia w filmach "Ojciec chrzestny II" oraz "Superman II" zgodnie ze swoim credo, że gdy zagra już jakąś postać to nigdy do niej nie wraca.
Był pierwszym kandydatem scenarzysty Roberta Bolta do tytułowej roli w filmie "Gandhi". Ostatecznie odrzucił propozycję na rzecz Bena Kingsleya.
Madonna chciała, aby Brando wystąpił w roli Diega Rivery w filmie "Frida". Angaż otrzymał Alfred Molina.
Odrzucił rolę Jerry'ego Fachera w filmie "Adwokat". Angaż otrzymał Robert Duvall.
Brano go pod uwagę do roli kaprala Kinga w filmie "Król szczurów". Ostatecznie angaż otrzymał George Segal.
Był kandydatem do roli Johna Hammonda w filmie "Park Jurajski". Angaż otrzymał Richard Attenborough.
Odrzucił rolę Earla Partridge'a w filmie "Magnolia". Angaż otrzymał Jason Robards.
Był pierwszym kandydatem reżysera Luchino Visconti do zagrania księcia Dona Fabrizio Saliny w filmie "Lampart". Ostatecznie jednak zaangażowano Burta Lancastera.
Brano go pod uwagę do tytułowej roli w filmie "Rooster Cogburn". Angaż otrzymał John Wayne.
Był kandydatem do roli Travisa Bickle'a w filmie "Taksówkarz". Angaż otrzymał Robert De Niro.
Odrzucił rolę Lonesome'a Rhodesa w filmie "Twarz w tłumie". Angaż otrzymał Andy Griffith.
Brano go pod uwagę do roli Toro Moreno w filmie "Tym cięższy ich upadek". Ostatecznie angaż otrzymał Mike Lane.
Zaproponowano mu rolę Stephano Torino w filmie "Gorąca krew", którą ostatecznie otrzymał Cornel Wilde.
Był jednym z kandydatów do roli Creasy'ego w filmie "Człowiek w ogniu". Zrezygnował po tym jak dowiedział się, że reżyserem będzie Elie Chouraqui. Ostatecznie angaż otrzymał Scott Glenn.
Odrzucił rolę Camerona Alexandera w filmie "Więzień nienawiści". Angaż otrzymał Stacy Keach.
Odrzucił rolę Miguela w filmie "Duma i namiętność". Reżyser Stanley Kramer zaangażował Franka Sinatrę, mimo że wcześniej przysiągł nie zatrudniać muzyka po złym występie w filmie "Za wszelką cenę".
Odrzucił rolę Joego Kelly w filmie "Sayonara", którą ostatecznie otrzymał Red Buttons, zdobywając Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego.
Był brany pod uwagę do roli Giovanniego Doria w filmie "Stacja końcowa", którą ostatecznie otrzymał Montgomery Clift.
W 2001 roku wystąpił w teledysku "You Rock My World" Michaela Jacksona.
Zaproponowano mu rolę Romeo w filmie "Romeo i Julia". Jednak ostatecznie angaż otrzymał Laurence Harvey.
Odrzucił propozycję zagrania roli Ala Capone w filmie "Nietykalni" za 5 mln dolarów. Ostatecznie zaangażowano Roberta De Niro.
Wystąpił w następujących reklamach:
- 1999 r. - Pepsi;
- 2000 r. - Telecom.
Starał się o rolę Bulla McCabe'a w filmie "Pole", jednak angaż otrzymał Richard Harris.
Był brany pod uwagę do roli Damiena Thorna w filmie "Omen III: Ostatnie starcie". Ostatecznie jednak zdecydowano się powierzyć angaż młodszemu aktorowi i otrzymał go Sam Neill.
Był pierwszym kandydatem do roli Randolpha Doryana w filmie "Córka Ryana". Musiał się jednak wycofać ze względu na film "Queimada". Ostatecznie angaż otrzymał Christopher Jones.
Reżyser John Huston zaoferował mu rolę pana Allisona w filmie "Bóg jeden wie, panie Allison", którą ostatecznie otrzymał Robert Mitchum.
Miejsca w rankingach i plebiscytach:
- 2004 r. - 1. miejsce - "Niezapomniane postacie w historii kina" magazynu "Premiere" (za kreację w filmie "Ojciec chrzestny");
- 2005 r. - 1. miejsce - "Najwspanialszy bohater wszech czasów" magazynu "Premiere" (za kreację w filmie "Ojciec chrzestny");
- 2006 r. - 2. miejsce - "100 największych kreacji filmowych wszech czasów" magazynu "Premiere" (za rolę w filmie "Na nabrzeżach").
Rozważano jego kandydaturę do tytułowej roli w filmie "Kumpel Joey". Ostatecznie angaż otrzymał Frank Sinatra.
Był pierwszym kandydatem reżysera Arthura Penna do roli wodza Czejenów w filmie "Mały Wielki Człowiek". Ostatecznie angaż otrzymał prawdziwy Indianin Chief Dan George.
Jean Negulesco zaoferował mu rolę dr Jamesa Caldera w filmie "Chłopiec na delfinie". W postać tę ostatecznie wcielił się jednak Alan Ladd.
Był brany pod uwagę do roli Taylora w filmie "Planeta małp". Ostatecznie angaż otrzymał Charlton Heston.
Był brany pod uwagę do roli Bo w "Przystanku autobusowym". Ostatecznie postać zagrał Don Murray.
Odrzucił rolę Archiego Lee Meighana w filmie "Laleczka". Angaż otrzymał Karl Malden.
W 1973 r. na ceremonii wręczenia Oscarów Sacheen Littlefeather odmówiła w jego imieniu przyjęcia nagrody dla najlepszego aktora pierwszoplanowego za rolę w "Ojcu Chrzestnym". Brando skrytykował w ten sposób przemysł filmowy za dyskryminujące przedstawianie kultury indiańskiej w westernach.
Francis Ford Coppola początkowo chciał, by zagrał główną rolę w filmie "Tucker - konstruktor marzeń". Ostatecznie Prestona Thomasa Tuckera zagrał jednak Jeff Bridges.
Zaproponowano mu rolę Fargo w filmie "Wild Seed", ale odmówił, ponieważ stwierdził, że jest już za stary, aby zagrać tę postać. Ostatecznie angaż otrzymał Michael Parks.
Miał zagrać Romea w filmie "Romeo i Julia". Angaż ostatecznie otrzymał Laurence Harvey.
Pracownicy studia Warner Bros chcieli, aby to Brando zagrał rolę Ojca Merrina w filmie "Egzorcysta", jednak reżyser filmu - William Friedkin - uznał, że jest on zbyt znany i ostatecznie obsadzono Maxa von Sydowa.
Miał zagrać jedną z głównych ról w filmie "Nostromo" Davida Leana, jednak prace nad filmem przerwano z powodu śmierci reżysera.
Rozważano jego kandydaturę przy obsadzaniu głównej roli w filmie "Lot nad kukułczym gniazdem", którą ostatecznie zagrał Jack Nicholson.
Ma kilkoro dzieci spoza związków:
- adoptowane: Petra Brando-Corval (ur. 1972), córka Caroline Barrett i Jamesa Clavella, Maimiti Brando (ur. 1976), Raiatua Brando (ur. 1981);
- ze swoją gospodynią Marią Christiną Ruiz: Ninna Priscilla Brando (ur. 1989), Myles Jonathan Brando (ur. 1992), Timothy Gahan Brando (ur. 1994).
Był absolwentem Actors Studio w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Odrzucił rolę Eddiego Andersona w filmie "Układ". W postać wcielił się Kirk Douglas.
Był pierwszym aktorem, któremu Terry Gilliam zaproponował rolę Vulcana w filmie "Przygody barona Munchausena", jednak nie był zainteresowany tym projektem. Ostatecznie obsadzono Olivera Reeda.
Brano go pod uwagę przy obsadzaniu roli Jasona "Jake'a" Rogersa w filmie "Obława". Jako że początkowo film miał być kręcony w latach 50., Brando okazał się za stary. Ostatecznie angaż otrzymał James Fox, a Brando zagrał rolę szeryfa Caldera.
Rozważano jego kandydaturę do jednej z głównych ról w filmie "Butch Cassidy i Sundance Kid". Angaż otrzymali Paul Newman i Robert Redford.
Ubiegał się o rolę Burta Hansena w filmie "Jesienne liście", którą ostatecznie zagrał Cliff Robertson.
Odrzucił rolę Johna Jacksona w filmie "Ucieczka w kajdanach", na korzyść Tony'ego Curtisa.
Był brany pod uwagę do roli pana Robinsona w filmie "Absolwent". Angaż ostatecznie otrzymał Murray Hamilton
Był kandydatem reżysera Claude'a Autanta-Lary do roli Juliena Sorela w filmie "Czerwone i czarne". Angaż otrzymał Gérard Philipe.

Francis Ford Coppola chciał, aby Marlon zagrał rolę Harry'ego Caula w filmie "Rozmowa", jednak aktor nie był wówczas osiągalny. Ostatecznie zaangażowano Gene'a Hackmana.
Był kandydatem George'a Abbotta do roli Sida Sorokina w filmie "Piżamowa rozgrywka". Angaż otrzymał John Rait.
Był brany pod uwagę przy obsadzaniu roli Victora Komarovsky'ego w filmie "Doktor Żywago", którą ostatecznie zagrał Rod Steiger.
Oferowano mu rolę Lewisa Medlocka w filmie "Wybawienie", jednak aktor nie był zainteresowany tym projektem. Ostatecznie obsadzono Burta Reynoldsa.
Ubiegał się o rolę Jima Starka w filmie "Buntownik bez powodu". Angaż otrzymał James Dean
Reżyser Costa-Gavras zaproponował mu wcielenie się w rolę Mike'a Laszlo w filmie "Pozytywka". Ostatecznie nie przyjął oferty, a angaż otrzymał Armin Mueller-Stahl.
Rozważano jego kandydaturę przy obsadzaniu roli Martina Dysarta w filmie "Jeździec", którą ostatecznie zagrał Richard Burton.
Zaproponowano mu rolę króla Księżyca w filmie "Przygody barona Munchausena". Ostatecznie angaż otrzymał Robin Williams.
Zrezygnował z roli Don Learo w filmie "Król Lear". Ostatecznie angaż otrzymał Burgess Meredith.
Brano go pod uwagę do roli barona de Charlusa w filmie "Miłość Swanna". Ostatecznie zaangażowano jednak Alaina Delona.
Początkowo miał zagrać rolę Williama Randolpha w filmie "Obywatel Welles", jednak w ostatniej chwili wycofał się z projektu. Zastąpił go James Cromwell.
Brano go pod uwagę do roli Hickeya w filmie "Przyjdzie na pewno". Angaż otrzymał Lee Marvin.
Miał dwie starsze siostry: Jocelyn i Frances.
Rozważano jego kandydaturę do roli Pana "X" w filmie "JFK". Ostatecznie zaangażowano Donalda Sutherlanda.
Był kandydatem do roli Majora Baldwina w filmie "The Mountain Road". Angaż otrzymał James Stewart.
Zastanawiano się nad powierzeniem mu roli Marka Rutlanda w filmie Alfreda Hitchcocka "Marnie". Ostatecznie zaangażowano Seana Connery'ego.
Brano go pod uwagę przy wyborze narratora do filmu "The James Dean Story". Ostatecznie angaż otrzymał Martin Gabel.
Zaproponowano mu rolę Dmitriego Karamazova w filmie "Bracia Karamazow", którą ostatecznie otrzymał Yul Brynner.
Rozważano jego kandydaturę do roli Marka Antoniusza w "Kleopatrze", jednak kolidowałoby to z pracą nad filmem "Bunt na Bounty". Ostatecznie producenci woleli obsadzić Richarda Burtona.
Brano go pod uwagę przy obsadzaniu roli Rasputina w filmie "Mikołaj i Aleksandra". Ostatecznie zaangażowano Toma Bakera.
Legendarny reżyser Stanley Kubrick osobiście zaproponował mu rolę profesora Humberta w filmie "Lolita", jednak aktor nie był zainteresowany projektem. Ostatecznie zaangażowano Jamesa Masona.
Był rozważany do roli Louisa Cyphre w filmie "Harry Angel", którą ostatecznie zagrał Robert De Niro.
Odrzucił rolę Douglasa Robertsa w filmie "Mister Roberts". Ostatecznie zaangażowano Henry'ego Fonda.
Odrzucił rolę Franklina Delano Roosevelta w filmie "Sunrise at Campobello" na rzecz Ralpha Bellamy'ego.
Był brany pod uwagę przy obsadzaniu roli Oswalda Cobblepota w "Powrocie Batmana", jednak autor komiksu Bob Kane uznał, że nie jest odpowiednim kandydatem i ostatecznie obsadzono Danny'ego DeVito.
Rok po śmierci została wydana jego powieść pt. "Fan-Tan", napisana wspólnie z Donaldem Cammellem.
Scenarzysta Abby Mann chciał go obsadzić w tytułowej roli w serialu "Kojak". Ostatecznie angaż otrzymał Telly Savalas.
Był brany pod uwagę przy obsadzaniu roli Króla Syjamu w filmie "Król i ja". Ostatecznie zaangażowano Yula Brynnera.
Zaproponowamo mu rolę Palmera Andersona w filmie "Odcięta głowa". Ostatecznie jednak angaż otrzymał Richard Attenborough.
Brano go pod uwagę do roli Hansa Rolfe'a w filmie "Wyrok w Norymberdze". Ostatecznie angaż otrzymał Maximilian Schell.
Z myślą o nim pisana była rola Chasa w filmie "Przedstawienie", jednak aktor nie był wówczas osiągalny. Zastąpił go James Fox.
Był brany pod uwagę do roli w filmie "Słodkie życie".
Barbra Streisand chciała, aby to Marlon zagrał rolę Johna Normana Howarda w filmie "Narodziny gwiazdy". Ostatecznie obsadzono Krisa Kristoffersona.
Rozważano jego kandydaturę do roli Harry'ego Dawesa w filmie "Bosonoga Contessa". Jednak ostatecznie angaż otrzymał Humphrey Bogart.
Po starciu się z francuskim reżyserem Claude Autant-Lara, Brando zrezygnował z udziału w filmie "Czerwone i czarne".
Ostatnią propozycją angażu otrzymaną przed śmiercią, była rola Rayburna w filmie "Człowiek w ogniu". Ostatecznie otrzymał ją Christopher Walken.
Był rozważany do roli Danny'ego Fishera w filmie "Król Kreol". Ostatecznie w produkcji wystąpił Elvis Presley.
Był pierwszym kandydatem reżysera Tony'ego Richardsona do roli Manou w filmie "Mademoiselle". Ostatecznie angaż otrzymał Ettore Manni, a reżyser powiedział później, że film byłby idealny gdyby obsadę zasilił Marlon Brando.
W 1995 r. wraz z dziennikarzem Robertem Lindsay'em napisał autobiografię zatytułowaną "Songs my mother taught me".
Fritz Lang zaoferował mu rolę Jeffa Warrena w filmie "Bestia ludzka". W postać tę ostatecznie wcielił się jednak Glenn Ford, gdyż Brando nie mógł uwierzyć, że reżyser takich filmów jak "Doktor Mabuse", "M - Morderca" i "Metropolis" mógł zaangażować się w tak - jego zdaniem - mierną produkcję.
Był kandydatem do zagrania roli Jake'a Barnesa w filmie "Słońce też wschodzi". Ostatecznie angaż otrzymał Tyrone Power.
Odrzucił propozycję zagrania Bubby'ego Reevesa w filmie "Obława". Wolał wcielić się w rolę szeryfa Caldera, czego później żałował. Ostatecznie zaangażowano Roberta Redforda.
Odrzucił rolę Piotra Biezuchowa w filmie "Wojna i pokój", ponieważ nie chciał pracować z Audrey Hepburn. Angaż otrzymał Henry Fonda.
Miał szansę zagrać Davida Kleinfelda w filmie "Życie Carlita". Ostatecznie jednak angaż otrzymał Sean Penn.
Odrzucił rolę Williama Randolpha Hearsta w filmie "Zakazana namiętność". Angaż ostatecznie dostał Edward Herrmann.
Sean Penn brał go pod uwagę do roli Rona Franza w filmie "Wszystko za życie". Angaż dostał Hal Holbrook.
Brano go pod uwagę do roli burmistrza Johna Pappasa w filmie "Ludzie miasta". Angaż otrzymał Al Pacino.
Brano go pod uwagę do roli Rama Bowena w filmie "Paryski blues". Angaż ostatecznie otrzymał Paul Newman.
Rozważano jego kandydaturę do roli Graile'a w filmie "W kraju Komanczów". Angaż otrzymał Nehemiah Persoff.
Był brany pod uwagę przy obsadzaniu roli sierżanta Sama Crofta w filmie "Nadzy i martwi". Ostatecznie angaż otrzymał Aldo Ray
Brano go pod uwagę do roli Dave'a Hirsha w filmie "Długi tydzień w Parkman". Ostatecznie zaangażowano Franka Sinatrę.
Szefowie studia Columbia chcieli aby to on zagrał rolę Murphy'ego Jonesa w filmie "Romans Murphy'ego". Angaż otrzymał James Garner.
Kevin Costner chciał go obsadzić w roli Majora Fambrougha w filmie "Tańczący z wilkami". Angaż otrzymał Maury Chaykin.
Odrzucił rolę Marka Antoniusza w filmie "Antoniusz i Kleopatra". Ostatecznie angaż otrzymał sam reżyser filmu Charlton Heston.
Był kandydatem do roli Juda Fry'a w filmie "Oklahoma!". Ostatecznie angaż otrzymał Rod Steiger.
Zaproponowano mu rolę Olivera Mellorsa w filmie "Kochanek lady Chatterley", którą ostatecznie otrzymał Erno Crisa.
Oferowano mu rolę Frankiego Machine w filmie "Złotoręki", jednak zanim zdążył zaakceptować propozycję, angaż otrzymał Frank Sinatra.
Brano go pod uwagę do roli Caleba "Cala" Traska w filmie "Na wschód od Edenu". Ostatecznie angaż otrzymał James Dean.
Zmarł na zwłóknienie płuc w Los Angeles (Kalifornia, USA). Jego prochy zostały rozsypane nad Doliną Śmierci (Kalifornia, USA) oraz na Tahiti (Polinezja Francuska).
Miał zagrać w filmie Ridha Behi pt.: ''Brando i Brando''. Film miał opowiadać historię chłopca, który wyrusza do USA w poszukiwaniu swojego ulubionego aktora. Do zdjęć jednak nie doszło, ponieważ Brando zmarł na miesiąc przed rozpoczęciem zdjęć.
Był rozważany do roli porucznika Franza Mahlera w filmie "Zmysły". Ostatecznie w produkcji wystąpił Farley Granger.
Brano go pod uwagę do roli Nicka Romano w filmie "Pukać do każdych drzwi". Ostatecznie angaż otrzymał John Derek.
Reżyser John Huston zaproponował mu rolę boksera Tully'ego w filmie "Zachłanne miasto". Jednak ze względu na brak formy, Brando zrezygnował na rzecz aktora Stacy'ego Keacha.
Był kandydatem do roli Normana Maine'a w filmie "Narodziny gwiazdy". Ostatecznie angaż otrzymał James Mason.
Zaproponowano mu rolę Joego Gillisa w filmie "Bulwar Zachodzącego Słońca", którą ostatecznie otrzymał William Holden.
Miał zagrać jedną z ról w filmie "Rozmowa".
Brano go pod uwagę do roli komisarza Jamesa Gordona w filmie "Batman". Angaż dostał Pat Hingle.
Otrzymał rolę Jamiego Tyrone'a w filmie "U kresu dnia", ale odrzucił ją po połowie występu. Zastąpił go Jason Robards.
Rozważano go do tytułowej roli w filmie "Zabójstwo Trockiego". Ostatecznie zaangażowano Richarda Burtona.
Odrzucił tytułową rolę w filmie "Buffalo Bill i Indianie" w wyniku niezachęcającej rozmowy z reżyserem Robertem Altmanem. Ostatecznie zaangażowano Paula Newmana.
Był brany pod uwagę do głównej roli w filmie "Brudny Harry". Ostatecznie otrzymał ją Clint Eastwood.
Był kandydatem do roli Deana Moriarty'ego / Neala Cassady'ego w filmie "W drodze", kiedy to od lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku próbowano zdobyć prawa do ekranizacji powieści. Ostatecznie projekt powstał w 2012 roku, zaś angaż otrzymał Garrett Hedlund.
Rozważano jego kandydaturę do roli Anacleto Comachiego w filmie "The Singer Not the Song". Ostatecznie angaż otrzymał Dirk Bogarde.
Brano go pod uwagę do roli Williama z Baskerville w filmie "Imię róży". Angaż otrzymał Sean Connery.
Brano go pod uwagę do roli Johna w filmie "Rzeka", którą ostatecznie otrzymał Thomas E. Breen.
Odrzucił propozycję zagrania generała Tanza w filmie "Noc generałów", gdyż nie chciał grać nazisty i być kojarzonym z rolą czarnego charakteru. Ostatecznie angaż otrzymał Peter O'Toole.
Producent Lewis M. Allen zaproponował jego kandydaturę do roli Montaga w filmie "Fahrenheit 451". Reżyser François Truffaut stwierdził, że Brando jest zbyt drogi i ostatecznie angaż otrzymał Oskar Werner.
Brano go pod uwagę do roli szeryfa Pata Garretta w filmie "Pat Garrett i Billy Kid". Ostatecznie angaż otrzymał James Coburn.
Brano go pod uwagę przy obsadzaniu tytułowej roli w filmie "Generał MacArthur". Ostatecznie angaż otrzymał Gregory Peck.
W 2001 roku włoska telewizja Rai Uno zaproponowała mu rolę papieża Jana XXIII.
Oferowano mu rolę Lestera Blaine'a w filmie "Sudden Fear". Ostatecznie zagrał go Jack Palance.
Był pierwszym kandydatem reżysera Williama Friedkina do roli księdza Damiena Karrasa w filmie "Egzorcysta". Jednak scenarzysta William Peter Blatty nie zgodził się na tę propozycję i ostatecznie angaż otrzymał Jason Miller.
Był jednym z kandydatów reżysera Federico Felliniego do tytułowej roli w filmie "Casanova Federico Felliniego". W wyniku wielokrotnych zmian producentów angaż ostatecznie otrzymał aktor spoza listy reżysera, Donald Sutherland.
Zaproponowano mu 2 miliony dolarów za kilka dni zdjęciowych na planie "Strasznego filmu 2". Z powodu nagłej hospitalizacji, rolę odrzucił.
Był pierwszym kandydatem do zagrania Richarda Boyla w filmie "Salvador" Olivera Stone'a. Ostatecznie zaangażowano Jamesa Woodsa.
Odrzucił propozycję zagrania tytułowej roli w "Jeźdźcu bez głowy". Jego miejsce zajął Christopher Walken.
Odrzucił propozycję zagrania głównej roli w filmie "Egipcjanin Sinuhe". Jego miejsce zajął Edmund Purdom.
Odrzucił propozycję zagrania głównej roli w filmie "W samo południe". Jego zastępcę - Gary'ego Coopera - nagrodzono Oscarem.
Miał zagrać w filmie "Zdobywca", ale wycofał się w ostatniej chwili. Jego miejsce zajął John Wayne.
Brano go pod uwagę do roli Jima Deakinsa w filmie "Bezkresne niebo". Jednak producentów nie było na niego stać i angaż otrzymał Kirk Douglas.
Nie chciał przyjąć roli kapitana Williama Bligha ani Fletchera Christiana w filmie "Bunt na Bounty", dopóki nie otrzymał kontraktu na 500 000 USD i 5000 USD za każdy nadprogramowy dzień zdjęciowy. Po dwóch miesiącach na planie jako William Bligh stwierdził, że woli jednak wcielić się w postać botanika Fletchera Christiana, w związku z tym kapitana zagrał Trevor Howard. Od tego momentu reżysera Carola Reeda zastępował Lewis Milestone, którego i tak wyręczał Brando, nadzorując każdą scenę.
Brano go pod uwagę przy obsadzaniu roli Reginalda Johnstona w filmie "Ostatni cesarz". Ostatecznie jednak wybrano Petera O'Toole'a.
Odmówił przyjęcia głównej roli w "Ben-Hurze". Ostatecznie przyjął ją Charlton Heston i nagrodzono go Oscarem.
Podczas pierwszych przygotowań do filmu "Las Vegas Parano" był brany pod uwagę do roli Gonza. Aktor jednak okazał się za stary i zastąpił go Benicio Del Toro.
Odrzucił rolę Raula Fuentesa w filmie "Dzielne byki". Ostatecznie angaż otrzymał Anthony Quinn.
Starał się o rolę Chance'a Wayne'a w filmie "Słodki ptak młodości". Jednak wytwórnia filmowa MGM wybrała Paula Newmana.
Zaproponowano mu 5 milionów dolarów za wcielenie się w rolę Don Masino Croce w filmie "Sycylijczyk". Ostatecznie odrzucił propozycję na rzecz Jossa Acklanda.
Szef wytwórni Paramount chciał, aby zagrał rolę Jaya Gatsby'ego w filmie "Wielki Gatsby". Aktor zażądał jednak 4 mln dolarów gaży, co było niespotykaną kwotą w tamtych czasach. Ostatecznie angaż otrzymał Robert Redford.
Brano go pod uwagę przy obsadzaniu roli Toby'ego Dammita w filmie "Historie niesamowite". Ostatecznie zaangażowano Terence'a Stampa.
Producent Sam Spiegel oferował mu tytułową rolę w filmie "Lawrence z Arabii", ale odrzucił ją, twierdząc, że nie zamierza jeździć na wielbłądach na pustyni przez 2 lata. Ostatecznie zaangażowano Petera O'Toole.
Odrzucił rolę Juana Bautisty w filmie "Bobo", w którą ostatecznie wcielił się Peter Sellers.
Brano go pod uwagę do roli Julio Desnoyersa w filmie "Czterech jeźdźców Apokalipsy". Ostatecznie angaż otrzymał Glenn Ford.
Odrzucił rolę Andrea w filmie "Działa Navarony". Ostatecznie zaangażowany został Anthony Quinn.
Zaproponowano mu rolę Jeremy'ego Foxa w filmie "Księżycowa flotylla", którą ostatecznie otrzymał Stewart Granger.
Brano go pod uwagę do roli Edwina Bootha w filmie "Książę graczy". Ostatecznie angaż otrzymał Richard Burton.
Był kandydatem do roli Hansa w filmie "Zła krew". Angaż dostał Hans Meyer.
Michael Apted zaoferował mu rolę Franka Coutelle'a w filmie "Na rozkaz serca". Angaż otrzymał Sam Shepard.
Według rankingu opublikowanego przez brytyjską sieć kinową UCI, Marlon zajął pierwsze miejsce na liście filmowych gangsterów wszech czasów. Wyróżnienie otrzymał za kreację Vita Corleone w filmie "Ojciec chrzestny".
Rozważano jego udział w filmie "Jak zdobyto Dziki Zachód".
Był brany pod uwagę do roli Angelo Pardi'ego w filmie "Huzar". Angaż otrzymał Olivier Martinez.
Brano go pod uwagę do roli Lewisa Moona w filmie "Zabawa w Boga". Angaż otrzymał Tom Berenger.
Odrzucił rolę Tevjego w filmie "Skrzypek na dachu". Angaż otrzymał Topol.
Starał się o rolę O'Briena w filmie "1984". Ostatecznie angaż otrzymał Richard Burton.
Brano go pod uwagę do roli Jetta Rinka w filmie "Olbrzym". Ostatecznie angaż otrzymał James Dean.
Oliver Stone zamierzał obsadzić Brando w roli niewidomego Indianina Navajo w filmie "Droga przez piekło". Jednak ostatecznie zdecydował się zatrudnić Jona Voighta.
Odrzucił rolę Alvaro Mangiacavallo w filmie "Tatuowana róża". Ostatecznie zaangażowano Burta Lancastera.
Odrzucił rolę starszego sierżanta Rossa Maclure'a w filmie "Presidio". Angaż otrzymał Jack Warden.
Był brany pod uwagę do roli Pacera Burtona w filmie "Płonąca Gwiazda". Ostatecznie zagrał go Elvis Presley.
Był kandydatem do roli Boba Valdeza w filmie "Valdez przybywa". Angaż otrzymał Burt Lancaster.
Był kandydatem do zagrania roli Josepha Dobbsa w filmie "Child's Play". Ostatecznie angaż otrzymał Robert Preston.
Był kandydatem do roli Harry'ego Streeta w filmie "Śniegi Kilimandżaro". Angaż otrzymał Gregory Peck.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones