Repertuar kin w Warszawie

Nie znalezlismy miasta lub kina odpowiadajacemu Twojemu wyszukiwaniu

Przez pogrążone w krwawej wojnie domowej Stany Zjednoczone przedziera się grupa dziennikarzy, by w Waszyngtonie przeprowadzić ostatni wywiad z prezydentem.

Godzilla i Kong: Nowe imperium

Godzilla x Kong: The New Empire
1h 55m
Kong broni Ziemi przed niezwykłymi i niebezpiecznymi stworzeniami.
Historię bitwy oglądamy oczami Jędrka – młodego chłopaka, który przeszedł przez łagrowe piekło i opuścił Rosję wraz z Armią Andersa jako jedna z tysięcy sierot. Czas niewoli zmienił go z chłopca z dobrej rodziny w kombinatora i drobnego złodziejaszka, który zrobi wszystko, aby przetrwać. Zetknięcie się z żołnierzami II Korpusu oraz budząca się miłość do sanitariuszki Poli sprawią jednak, że Jędrek przejdzie głęboką przemianę. Wkrótce na froncie ma dojść do decydującego ataku na broniony przez niemieckie oddziały klasztor położony na wzgórzach Monte Cassino – ta spektakularna bitwa zadecyduje o życiu wielu żołnierzy i dalszym ataku armii aliantów we Włoszech oraz zmieni na zawsze życie Jędrka.

Pogromcy duchów: Imperium lodu

Ghostbusters: Frozen Empire
1h 55m
Gdy w środku upalnego lata Nowy Jork zamarza, pogromcy duchów próbują odkryć stojącą za tym mroczną siłę.
Po wykazał się już niezwykłą odwagą i talentem do sztuk walki. Teraz ma zostać przywódcą Doliny Spokoju.

Omen: Początek

The First Omen
2h
Młoda Amerykanka zostaje wysłana do Rzymu, by rozpocząć życie w służbie Kościoła. Na swojej drodze napotyka mroczne siły, przez które zaczyna kwestionować swoją wiarę i odkrywa przerażający spisek mający na celu sprowadzenie na świat zła wcielonego.

Diuna: Część druga

Dune: Part Two
2h 46m
Książę Paul Atryda przyjmuje przydomek Muad'Dib i rozpoczyna duchowo-fizyczną podróż, by stać się przepowiedzianym w proroctwie wyzwolicielem ludu Diuny.
W trakcie letniej wyprawy w Tatry Waldek odkrywa, że jego ojciec mieszka w okolicy i postanawia go odnaleźć. Wraz ze Staszkiem wyruszają na poszukiwania, podczas gdy Delfina musi dochować tajemnicy i ukryć prawdę o zniknięciu chłopców.
Dwoje uczniów niezwykłej szkoły musi współpracować z magicznymi zwierzętami aby rozwikłać tajemnicę dziwnych dziur, które pojawiły się na terenie szkoły.
Film dokumentalny o życiu i dorobku jednego z najpopularniejszych polskich influencerów - Buddy.
Dozorca w Japonii docenia uroki prostego życia.
Podróź Anieli, urodzonej oraz wychowanej jako Andrzej, która ponad połowę życia zmuszona jest funkcjonować jako mężczyzna i ukrywać dysforię płciową.

Strefa interesów

The Zone of Interest
1h 46m
Komendant obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau Rudolf Höss i jego żona Hedwiga próbują ułożyć sobie rodzinne życie w domu z ogrodem, który znajduje się tuż obok obozu.

Lupin Trzeci: Zamek Cagliostro

Lupin III: Cagliostro no Shiro
1h 40m
Lupin III ze swoim partnerem Jigenem rabują Zamek Cagliostro, w środku którego odnajdują uwięzioną księżniczkę.

Tylko nie ty

Anyone But You
1h 43m
Bea i Ben wyglądają na idealną parę, ale po niesamowitej pierwszej randce wydarza się coś, co sprawia, że ich ognista atrakcja staje się lodowato zimna - aż do momentu, gdy niespodziewanie spotykają się na weselu w Australii. Robią więc to, co zrobiłoby dwoje dorosłych - udają, że są parą.
Historia dwóch podhalańskich rodów wystawionych na najtrudniejszą próbę podczas niemieckiej okupacji.
Nastoletni Youtuber zostaje wysłany na wieś do dziadka z zadaniem by nagrać filmowy list do kosmitów.

Gdy rodzi się zło

Cuando acecha la maldad
1h 39m
Dwaj bracia znajdują opętanego przez demona mężczyznę, który ma wkrótce "urodzić" zło. Gdy próbują pozbyć się ciała szerzą chaos.

Anatomia upadku

Anatomie d'une chute
2h 30m
Mężczyzna upada z wysokości i ginie. Czy jego żona jest za to odpowiedzialna?

Emma i czarny jaguar

Le dernier jaguar
1h 40m
W przepięknych okolicznościach przyrody rozkwita niezwykła znajomość dorastającej dziewczynki i czarnego jaguara. Połączeni zdumiewającą więzią przyjaciele, dadzą wszystkim niezapomnianą lekcję zaufania, szacunku i ekologii oraz pokażą, że przyszłość planety i ochrona dóbr naturalnych jest – jak nigdy – w naszych rękach.

Pamięć

Memory
1h 40m
Uporządkowane życie pracowniczki socjalnej zmienia się gwałtownie, gdy odnawia znajomość ze swym dawnym kolegą ze szkoły średniej.

Bękart

Bastarden
2h 7m
Weteran wojenny postanawia zbudować kolonię na nieurodzajnych wrzosowiskach jutlandzkich. Uzyskując zgodę króla, jego wrogiem staje się lokalny właściciel ziemski.
Rodzina kaczek opuszcza swój staw i udaje się w podroż po nieznanym im dotąd świecie.
Młoda, ambitna balerina opuszcza dom i bliskich w rodzinnym Teksasie dla świata rosyjskiego baletu jako jedna z pierwszych Amerykanek przyjętych do Moskiewskiej Akademii Baletu Bolszoj. Pracując z legendarną nauczycielką - Tatyaną Volkovą - Joy Womack trenuje aby pewnego dnia zostać Primabaleriną. Za pięknem tańca czai się świat pełen bólu i brutalnej rywalizacji. Joy jest zmuszona przekroczyć granice swojej fizyczności i psychiki kładąc na szali swoje zdrowie, relacje, a być może nawet całe swoje życie, w podróży do odkrycia i zrozumienia co naprawdę oznacza być najlepszą.
Francja, lata 70. XIX wieku. Rosalie to młoda kobieta inna niż wszystkie, obdarzona wyjątkową tajemnicą - jej twarz i ciało pokrywają włosy. Przez całe życie ukrywała prawdę, aby zachować bezpieczeństwo i dopasować się do otoczenia. Aż do czasu, kiedy na swojej drodze spotka Abla, nieświadomego jej sekretu zadłużonego właściciela baru, który bierze z nią ślub dla posagu. Czy Abel będzie w stanie pokochać Rosalie i dostrzec w niej kobietę, gdy pozna prawdę?
Eryk i Karolka to para marzycieli. Po wyjściu z więzienia, by ponownie nie popaść w konflikt z prawem, postanawiają rozpocząć nowe i pozbawione problemów życie na łonie natury. Trudno jednak odnaleźć się im w nowej, choć pięknej sytuacji. Eryk pragnie szczęścia również dla swojej małej córki Dżesiki. Porywa ją z rąk dziadka i razem z Karolką wyruszają w pełną przygód podróż przez Polskę. Sprawy komplikują się, kiedy Karolka zapada na poważną chorobę. Jedynym ratunkiem dla niej będzie kosztowna kuracja, na którą oczywiście nie mają pieniędzy. Eryk i mała Dżesika biorą sprawy w swoje ręce i organizują napad na bank. Potem trzeba będzie już tylko wykraść ze szpitala pacjentkę. Z miłością i dla miłości.

Czerwone niebo

Roter Himmel
1h 43m
Cztery osoby zostają uwięzione w swoim domu wakacyjnym nad Morzem Bałtyckim przez niekontrolowane pożary lasów.
Nastoletnia Ada Niezgódka trafia do magicznej szkoły w świecie bajek. Akademią tą zarządza ekscentryczny pan Kleks.
Aby uniknąć konsekwencji aktu wandalizmu Arek pomaga w odmalowaniu kościoła. Wkrótce ukrywają się tam jego przyjaciele, którzy znaleźli się w niebezpieczeństwie.

Pies i kot

Chien et chat
1h 20m
Bezpański pies i kotka influencerka muszą działać łapa w łapę, aby odnaleźć drogę do domu i nie dać się złapać przebiegłemu złodziejowi.
Julian usunięty ze szkoły za niekoleżeńskie traktowanie małego Auggiego, nie potrafi odnaleźć się w liceum. Jego babcia dzieli się z nim poruszającą historią swojej młodości.
Para zakochanych nastolatków wierzących, że ich związek może trwać do grobowej deski, kompozytor szukający inspiracji oraz kobieta pozornie mająca wszystko, która spotyka miłość w najmniej oczekiwanym momencie... Fascynujące miasto Nowy Jork otwiera ich wszystkich na nowych ludzi i nowe doznania.

Biedne istoty

Poor Things
2h 21m
Młoda kobieta zostaje przywrócona do życia przez ekscentrycznego naukowca. 

Monster

Kaibutsu
2h 6m
Matka odkrywa, że nauczyciel jest winny dziwnym zachowaniom jej syna.

Test na teściów

Cocorico
1h 32m
Planujący wesele Alice i François zwołują spotkanie rodzinne spotkanie, na którym namawiają wszystkich do przeprowadzenia testów DNA. Niektórzy odkrywają, że ich pochodzenie nie jest tak jednoznaczne, jak sądzili...
Cady Heron, nowa uczennica w liceum, zaprzyjaźnia się z outsiderami Janis i Damianem. Zakochuje się w chłopaku Reginy, liderki popularnej grupy Plastików, co przysporzy sporo problemów.

Dobrzy nieznajomi

All of Us Strangers
1h 45m
Po spotkaniu z tajemniczym sąsiadem scenarzysta Adam niespodziewanie trafia do rodzinnego domu, w którym odkrywa, że zmarli rodzice nadal żyją.
Zrzędliwy nauczyciel historii zostaje w szkole podczas przerwy świątecznej aby pilnować uczniów, którzy nie mogą wrócić do domu. Wśród nich jest sprawiający problemy Angus.
Paul to sympatyczny, choć trochę nudny profesor akademicki, który znienacka zaczyna pojawiać się w snach milionów obcych ludzi, a wszyscy zadają sobie pytanie - dlaczego akurat on?

Ekipa z dżungli. Misja ratunkowa

Les as de la jungle 2 - Opération tour du monde
1h 29m
Grupa towarzyszy wyrusza w podróż, by odnaleźć sposób na ochronę dżungli przed niebezpiecznym złoczyńcą.
Polska, wiosna 1794 roku. Do ojczyny powraca generał Tadeusz Kościuszko z planem powstania przeciwko Rosjanom. 

Anselm

Anselm – Das Rauschen der Zeit
1h 33m
Eksploracja twórczości Anselma Kiefera, malarza i rzeźbiarza, który poprzez swoją sztukę konfrontował niemieckie społeczeństwo z dziedzictwem III Rzeszy.

Chłopiec i czapla

Kimi-tachi wa Dō Ikiru ka
2h 5m
Młody Mahito, z tęsknoty za matką, wyrusza do magicznego miejsca, które dzielą żywi i umarli. Tam, gdzie śmierć dobiega końca, a życie znajduje nowy początek.

Czasem myślę o umieraniu

Sometimes I Think About Dying
1h 31m
Fran, która lubi myśleć o śmierci, rozśmiesza nowego współpracownika, zaczynają się spotykać. Teraz jedyną rzeczą, która stoi im na drodze, jest sama Fran.
Nastoletni Mike dostaje pracę w jednej z londyńskich łaźni. Chłopak poznaje tam starszą od niego kobietę i rozpoczyna desperacką walkę o jej względy.

Narodziny planety Ziemia

Birth of Planet Earth
50m
Wykorzystując nowoczesną grafikę komputerową, twórcy dokumentu starają się ukazać początki Ziemi.

Setki bobrów

Hundreds of Beavers
1h 48m
Jean Kayak, po pożarze swojego browaru, musi przetrwać i przechytrzyć setki bobrów, aby zostać najlepszym traperem w Ameryce. A wszystko po to, by zdobyć serce pięknej córki handlarza futrami.

The Visitor

1h 41m
Nowe spojrzenie na klasyczny film Piera Paolo Pasoliniego "Teoremat" z 1968 roku. W pierwotnej wersji enigmatyczny bohater, znany jako Gość, przybywa do domu przedstawicieli bogatej klasy średniej i uwodzi po kolei członków rodziny. Pojawia się nagle i niespodziewanie znika, zostawiając za sobą pustkę, z którą pozostali próbują sobie poradzić na różne sposoby. Bruce LaBruce reinterpretuje tę historię, nadając Gościowi twarz i (uwaga!) ciało czarnoskórego uchodźcy, którego fale wyrzuciły w walizce na brzeg londyńskiej Tamizy. Bezimienny i nagi przybysz, mimo zesztywnienia członków po podróży, energicznie rusza w dalszą drogę, która wiedzie go do domu dobrze sytuowanej rodziny. Kierowany instynktem i pożądaniem, podobnie jak jego pasolinowski pierwowzór, romansuje z każdym z domowników. Reżyser bez specjalnych zahamowań przedstawia nie tylko owo uwodzenie, ale i dosłowne, łóżkowe konsekwencje. I nie chodzi tu o zmianę pościeli przez czarnoskórego służącego. Wszyscy mieszkańcy luksusowej willi doświadczą pod wpływem Gościa duchowej i seksualnej przemiany.
Prywatny detektyw rozwiązuje wyjątkowo skomplikowaną sprawę rodziny Mulwrayów. 
Film Jonathana Deeme i Zespołu Talking Heads- STOP MAKING SENSE powraca w pietnaście lat po premierze. Z odświeżonym, cyfrowym dźwiękiem i udoskonaloną kopią stanowi dziś taką samą innowacją jaką był w roku 1984. Stop Making Sence dokumentuje tournee zespołu Talking Heads z roku 1984. Jonathan Demme i operator Jordan Cronenweth wiernie zarejestrowali show wymyślony przez Davida Byrne'a - multimedialny spektakl, w którym każda piosenka to obraz odzwierciedlający fragment osobowości Byrne'a. Wizjonerski film Talking Heads i Jonathana Demme to nie tylko uczta dla fanów zespołu. To także niezapomniane przeżycie dla wszystkich miłosników kina.

Sprawa życia i śmierci

A Matter of Life and Death
1h 44m
Samolot Petera Cartera, żołnierza drugiej wojny światowej, zostaje zniszczony a jego spadochron poszarpany na strzępy. Jeszcze zanim decyduje się wyskoczyć z płonącej maszyny, odbywa rozmowę radiową z June, młodą amerykanką pracująca dla RAF. Gdy dochodzi do siebie, okazuje się, że wylądował na ziemi bez szwanku, co, zgodnie z niebiańskimi regułami, nie miało prawa się wydarzyć. Jednak przez gęstą mgłę nie było możliwości go z góry zauważyć. Zanim "przewodnikowi" Petera wreszcie udaje się go złapać 20 godzin później, okazuje się, że ten już zdążył poznać i zakochać się w June. Ten fakt zmienia postać rzeczy, a Peter dochodzi do wniosku, że ponieważ stało się to nie z jego winy, oznacza to, że niebo dało mu drugą szansę. W niebie ustalają, że odbędzie się proces, który zadecyduje o jego przeznaczeniu.

Ukrzyżowani kochankowie

Chikamatsu Monogatari
1h 42m
XVII-wieczne Kioto. Młoda kobieta zostaje oskarżona przez swojego męża o romans, a następnie skazana na banicję z rzekomym kochankiem.

Dwadzieścia cztery źrenice

Nijushi no hitomi
2h 34m
Nauczycielka Hisako Oishi nawiązuje emocjonalną więź ze swoimi podopiecznymi.

Niewinne

L'Innocente
2h 4m
Ostatni film Luchino Visconteigo, oparty na powieści Gabrielle d'Annunzio, opowiada o seksualności i szowinizmie arystokratycznych rodzin włoskich.

Pustka

In a Lonely Place
1h 34m
Gdy scenarzysta filmowy zostaje oskarżony o morderstwo, alibi zapewnia mu piękna sąsiadka. Nawiązują ze sobą romans, ale sprawa zabójstwa rzuca cień na ich związek. 

Elizabeth Shelley zostaje przypadkowo zabita przez kosiarkę. Jej narzeczony, naukowiec Jeffrey Franken postanawia ją ożywić, zszywając resztki oraz uzupełniając braki ciałami prostytutek.
Victoria to utalentowana baletnica z bogatego domu. Gdy dostaje szansę zrobienia profesjonalnej kariery, staje przed trudnym wyborem.
Anastazja (Paulina Pytlak) ma 20 lat, jest uzależniona od komiksów, gorącej czekolady i zakochana w chłopaku z sąsiedztwa. Gdyby tylko mogła, porwałaby go na randkę albo na koniec świata. Niestety to tylko marzenia, bo od dziecka jest przykuta do wózka, a z otoczeniem porozumiewa się za pomocą specjalnego programu. Mimo wszystkich ograniczeń Nastka nie traci pogody ducha, a optymizmem zaraża wszystkich. Najlepszą relację ma z nią starsza siostra Łucja (Joanna Drabik) – wschodząca gwiazda Baletu Narodowego, która właśnie stanęła u progu wielkiej kariery. Anastazję samotnie wychowuje ojciec Poldek (Tomasz Sapryk). Wkrótce życie całej trójki wkroczy w nowy etap, kiedy do ich drzwi zapuka przebojowa sąsiadka z naprzeciwka – Józefina (Kinga Preis). To za jej sprawą Anastazja i jej bliscy odkryją siebie na nowo, a przy okazji staną twarzą w twarz z rodzinną tajemnicą, która aż nazbyt długo czekała na rozwiązanie.
Chłodny, zaściankowy, klaustrofobiczny Dublin: duszne, wąskie ulice, ciemne bary, mroczne zakamarki. Widok z tarasu apartamentu, w którym mieszka prywatny detektyw Val Barber nie daje przestrzeni czy oddechu. Wszyscy znają tu wszystkich, wszyscy mają skrywane od lat sekrety i wzajemne urazy. Na tym tle rozgrywa się historia dochodzenia prowadzonego przez śledczego Vala Barbera. Znika dwudziestoletnia dziewczyna, a jej babcia, zniechęcona postawą skorumpowanej irlandzkiej policji, szuka pomocy u Barbera. Sprawa prowadzi go w podejrzane miejsca, związane z kręgami władzy i do ludzi, którzy nie chcą, by śledczy węszył w ich otoczeniu. Rośnie mur milczenia, a Barber musi polegać na wypowiadanych szeptem zeznaniach przestraszonych świadków. Jest rok 2020 i oprócz pandemii w powietrzu wisi napięcie związane z rosnącym ruchem #MeToo. A to wszystko w Irlandii, gdzie katolickie korzenie wciąż są całkiem silne.

Inne spojrzenie

Egymásra nézve
1h 42m
Dwa lata po zakończeniu rewolucji 1956 roku na Węgrzech jej echa jeszcze nie przebrzmiały. Jednak wolność słowa i wolność jednostki to nadal tylko puste słowa. W tym czasie młoda, krytyczna wobec ustroju i stosunków społecznych dziennikarka - Eva (Jadwiga Jankowska-Cieślak) bezskutecznie poszukuje pracy. W końcu, dzięki poparciu redaktora naczelnego (Jozef Kroner) zostaje przyjęta do zespołu redakcyjnego periodyku "Prawda". Spotyka tam Livię (Grażyna Szapołowska), z którą później dzieli redakcyjny pokój. Livia jest atrakcyjną kobietą, żoną oficera, żyjącą w zdawałoby się szczęśliwym związku. Nie domyśla się, że koleżanka zza biurka, która jest lesbijką, skrycie się w niej podkochuje. Między kobietami zawiązuje się z czasem subtelna nić sympatii. Jej emocjonalne zabarwienie niepokoi, a zarazem intryguje Livię. Ich wzajemne przyciąganie i odpychanie, budzące się namiętności i rozterki przeplatane coraz większą zawodową frustracją Evy, doprowadzają do jakże nieodwracalnych w skutkach wydarzeń.
Licealistka przeprowadza się do Illinois i w szkole poznaje grupę rządzących w niej dziewczyn. Były chłopak jednej z nich zakochuje się w Cady, co sprowadza na nastolatkę ich gniew.

Prawdziwe historie

True Stories
1h 30m
David Byrne z zespołu Talking Heads przybywa do pewnego fikcyjnego miasteczka w Teksasie. Zjawia się tam w przededniu święta miasta. Poznaje wielu ciekawych ludzi, między innymi Lewis Fyne, kawalera szukającego żony.

Pastorałka

Pastorali
1h 35m
Grupa muzyków z kwartetu smyczkowego z Tbilisi, przyjeżdża latem do niewielkiej wioski na głębokiej gruzińskiej prowincji, by ćwiczyć nowe utwory. Wiolonczela i harfa brzmią dziwnie wśród gór, gdzie mieszkają rolnicy, którzy kradną spółdzielcze dobra, kłócą się z biurokratami i stawiają domy bez oficjalnego pozwolenia na budowę. Muzycy zostają umieszczeni w domu kierowcy ciężarówki, który mieszka z rodziną. Czeka ich powitanie, jakie możliwe jest tylko w Gruzji - kraju, w którym gościnność jest święta. Muzycy zostają wciągnięci w lokalne animozje i zaczynają żyć jak mieszkańcy wioski: kochając i pijąc z wieśniakami, dla których są przecież istotami kompletnie niezrozumiałymi.

Sklep za rogiem

The Shop Around the Corner
1h 39m
Dwoje pracowników sklepu z pamiątkami nie znosi się nawzajem. W międzyczasie nieświadomi prowadzą ze sobą korespondencję miłosną.

Cesarzowa

Forbidden Paradise
1h 16m
Katarzyna zostaje uratowana przez przystojnego kapitana Aleksieja (Rod La Rocque), z wdzięczności czyni go swoim kochankiem. Młodzieniec szybko zakochuje się w carycy, jednak odkrywa, że jest jednym z wielu adoratorów. Z zazdrości opowiada się po stronie rewolucjonistów. Na rozkaz Katarzyny zostaje aresztowany i osądzony w więzieniu.

Płomienie

Beo-ning
2h 28m
Sytuacja zmusza marzącego o karierze pisarza chłopaka do powrotu na rodzinną wieś. Po pewnym czasie pochodząca z okolicy dziewczyna, w której jest zakochany, znika.
Życie Wojciecha Jerzego Hasa naznaczone było chwilami filmowych triumfów i osobistych tragedii. Nieznoszący kompromisów, oddany bez reszty twórczości indywidualista gotów był na największe poświęcenia, by realizować swe wizje artystyczne. Karierę zawodową przedkładał nad życie rodzinne i rolę ojca. Był twórcą osobnym, zawsze gdzieś na marginesie głównego nurtu kina, lecz udało mu się wykreować filmowe światy, które na zawsze zapisały się na kartach polskiej kinematografii.

Zarządca Sansho

Sanshô dayû
2h 4m
Gubernator prefektury ujmuje się za gnębionymi wieśniakami i zostaje zesłany na odległą prowincję. Jego rodzina wyrusza w niebezpieczną drogę do krewnych.

Paryż, Teksas

Paris, Texas
2h 27m
Historia dotkniętego amnezją człowieka, któremu w odnalezieniu własnej tożsamości pomaga brat. Przypomina mu, że 4 lata temu odkąd słuch o nim zaginął, opuścił swoją żonę i syna.
Niezbyt lubiana przez nauczycieli klasa przygotowuje spektakl teatralny o podłożu politycznym. Między uczniami a wicedyrektorem liceum narasta konflikt.
Przemoc i odkupienie w opowieści o dwóch płatnych mordercach pracujących na zlecenie mafii, żonie gangstera, bokserze i parze okradającej ludzi w restauracji.
Dwaj psychiatrzy uczestniczą w akcji ratowania samobójcy, który zamierza skoczyć z wieżowca.
Ceniony adwokat odkrywa, że jego nazwisko znajduje się na liście gestapowskich konfidentów.

Film Nicka

Lightning Over Water
1h 56m
Dokument przedstawia wspólną pracę nad filmem reżyserów Wima Wendersa oraz umierającego na raka Nicholasa Raya.
Henry Graham (Walter Matthau) doszczętnie marnotrawiąc cały swój majątek, zostaje zmuszony do znalezienia nowego źródła utrzymania. Jedyną alternatywą dla mężczyzny, który nie posiada żadnych ambicji ani doświadczenia zawodowego, pozostaje małżeństwo z bogatą kobietą. Henry pożycza od zamożnego wuja niezbędne środki i wyrusza na poszukiwanie swojej ofiary.
Dwaj autorzy tekstów przyjeżdżają do Ishtar, gdzie zostają wplątani w międzynarodową aferę.

Mikey i Nicky

Mikey and Nicky
1h 46m
Nicky (John Cassavetes) jest drobnym cwaniaczkiem, który wpadł w ogromne tarapaty. Szuka go gangster, któremu mężczyzna jest winien duże pieniądze. Ukrywa się w hotelu, skąd spanikowany dzwoni do swojego przyjaciela z młodości – Mikey'a (Peter Falk). Zanim mężczyźni znajdą sposób, jak wyciągnąć Nicky'ego z kłopotów, muszą zmierzyć się ze swoją przeszłością i zastanowić się nad wartością przyjaźni.

Głos góry

Yama no Oto
1h 36m
Kukiko nawiązuje bliską relację z teściem, gdy mąż zostawia ją dla innej kobiety.
Film opowiada o wyjątkowych ludziach, dla których triathlon to coś więcej niż sport. Twórcy filmu przez dwa i pół roku jeździli po świecie z kamerą za szóstką triathlonistów. Podglądali, jak trenują i z czym się zmagają na co dzień. Wśród sportowców znajdują się profesjonaliści: Agnieszka Jerzyk i Robert Wilkowiecki, jeden zawodnik startujący na dystansach kwalifikowanych, to Mateusz Głuszkowski, oraz trzej zawodnicy startujący jako amatorzy: Agnieszka Nowak, Małgorzata Nowak oraz Łukasz Szałkowski. Dzięki tej produkcji widzowie w Polsce i na całym świecie będą mieli okazję dowiedzieć się, co dzieje się za kulisami tego elitarnego sportu, jak uprawiają go profesjonaliści oraz amatorzy. Jest to szczególnie ważne, ponieważ w tym roku obchodzimy 40 rocznicę pierwszego oficjalnego polskiego triathlonu, który odbył się w stolicy Wielkopolski - Poznaniu.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pt
19/04
Sob
20/04
Niedz
21/04
Wt
23/04

Niepokalana

Immaculate
1h 29m
Gdy młoda zakonnica odkrywa, że jest w ciąży, w jej klasztorze zaczyna się mówić o cudzie. Wkrótce zaczyna ona jednak podejrzewać, że została wybrana do wypełnienia misji, która może doprowadzić ją do zguby.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pt
26/04
Sob
27/04
Niedz
28/04

Zagadka Klary Muu

Kutoppen - På sporet
1h 9m
Klara Muu i Gavin, czyli para rezolutnych detektywów, musi rozwiązać kolejną zagadkę! Tym razem gra toczy się o dużą stawkę, bo zniknęło magiczne nasiono, które może uratować Krowie Wzgórze. Kto je ukradł i jaki miał w tym interes?
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04
Komedia o dojrzałej przyjaźni i miłości, która przychodzi niespodziewanie i nie patrzy na metrykę.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
18/04
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pt
26/04
Sob
27/04
Niedz
28/04

Moja gwiazdka

Lauras Stern
1h 19m
Kiedy mała Laura przeprowadza się do nowego miasta, czuje się samotna. Wszystko do czasu, gdy z nieba spada mała gwiazda, z którą się zaprzyjaźnia.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04
Niedz
14/04
Pon
15/04
Śr
17/04

Pokój nauczycielski

Das Lehrerzimmer
1h 38m
Kiedy jeden z uczniów zostaje podejrzany o kradzież, nauczycielka matematyki postanawia dotrzeć do sedna sprawy.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Niedz
14/04
Pon
15/04
Wt
16/04

The Chosen. Wybrani

The Chosen
55m
Jezus, rozpoczyna swoją misję dokonując wielu cudów. Ludzie, którzy go spotykają, jeszcze nie wiedzą, że to początek globalnej rewolucji, która rozpocznie nową erę w historii i na zawsze zmieni świat.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Niedz
14/04
Pon
15/04
Wt
16/04

Do usług szanownej pani

Complètement cramé!
1h 40m
Owdowiały brytyjski biznesmen podejmuje pracę lokaja w dworku we Francji, aby zachować wspomnienia swojej zmarłej francuskiej żony.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
30/05

Duch

Yuryeong
2h 13m
W 1933 roku w Korei pod japońskim panowaniem piątka podejrzanych zostaje zatrzymana w hotelu, gdy władze szukają tajemniczego przywódcy rebeliantów, znanego jako Duch. Rozpoczyna się emocjonująca gry o przetrwanie, w której każdy staje się podejrzany.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
02/05

Jutro będzie nasze

C'è ancora domani
1h 58m
Próbując uciec przed patriarchatem powojennego włoskiego społeczeństwa, Delia planuje zbuntować się przeciwko brutalnemu mężowi.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
23/05

Cztery córki

Les filles d'Olfa
1h 47m
Olfa samotnie wychowuje cztery córki. Kiedy dwie najstarsze z nich znikają, z pomocą przychodzi pewien filmowiec, który ma dość oryginalny pomysł.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04
Wt
16/04
Czw
18/04

Katak. Podwodna przygoda

Katak: The Brave Beluga
1h 22m
Katak bardzo chce dorosnąć, ale nadal wygląda młodziej od rówieśników. Do tego mało kto wierzy, że jest samodzielny. Niezwykła oceaniczna podróż obróci jednak jego życie o 180 stopni. Nadszedł czas, aby podbić wielką Północ!
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Niedz
14/04
Śr
17/04
Opowieść o dorastaniu młodych pianistów, którzy biorą udział w legendarnym Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Niedz
14/04
Pon
15/04
Wt
16/04
Śr
17/04
W trakcie zjazdu absolwentów szkoły medycznej uczestnicy wspominają dawne czasy, niezrealizowane marzenia i ambicje.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04
Pon
15/04
Grupa rolników protestuje pod domem posła, który zawiódł ich oczekiwania.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04
Niedz
14/04
Czw
18/04

Bulion i inne namiętności

La passion de Dodin Bouffant
2h 25m
Eugenie od dwudziestu lat pracuje jako kucharka dla słynnego smakosza. Z biegiem lat rodzi się pomiędzy nimi romantyczny związek.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
18/04

20 dni w Mariupolu

20 dniv v Mariupoli
1h 34m
Wstrząsający filmowy akt oskarżenia Rosji - zapis zagłady Mariupola z narażeniem życia zrealizowany przez jedynego korespondenta, który do końca pozostał w oblężonym mieście.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pon
15/04
Wt
16/04

Opadające liście

Kuolleet lehdet
1h 21m
Pracownica supermarketu i uzależniony od alkoholu robotnik poznają się przypadkowo pewnej nocy. Wbrew wszelkim przeciwnościom i nieporozumieniom starają się zbudować związek.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Niedz
14/04
Śr
17/04
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Śr
17/04

Poprzednie życie

Past Lives
1h 46m
Przyjaciele z dzieciństwa po 20 latach spędzają wspólnie jeden tydzień.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Niedz
14/04
Wt
16/04
Śr
17/04
Czw
18/04

Będzie lepiej

Une année difficile
2h
Dwaj oszuści, zwabieni perspektywą darmowego jedzenia, dołączają do spotkania aktywistów klimatycznych.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04
Pon
15/04
Czw
18/04
Dwóch policjantów doskonale władających wschodnimi sztukami walki ściga przywódcę gangu Yakuza.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
18/04

Latanie dla początkujących

Northern Comfort
1h 37m
W wyniku awarii samolotu grupa nieznajomych zmagających się ze strachem przed lataniem zostaje uwięziona na zaśnieżonej Islandii.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Wt
16/04
Odważna, ciekawska kotka wyrusza razem z przyjaciółmi na spotkanie przygody i odkrywa otaczający ją barwny świat, ucząc się przy tym ważnych rzeczy.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04

Szkoła magicznych zwierząt

Die Schule der magischen Tiere
1h 33m
Szkoła, do której trafia Ida, jest niezwykłym miejscem. Można w niej spotkać magiczne zwierzęta, które stają się towarzyszami dzieci. Co wyniknie ze spotkania dziewczynki z lisem Rabbatem?
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Niedz
14/04

Queendom

Queendom, 3 histoires Drag
1h 38m
Niczym młody David Bowie, jest przybyszką z innej planety – cały świat jest dla niej jednym wielkim wybiegiem. "Queendom" to magnetyczny portret 21-letniej drag queen. Gena wygląda jak wystylizowana rzeźba – z taśmy klejącej, śmieci i kosmetyków do makijażu tworzy sugestywne i mroczne kreacje, w których pojawia się w przestrzeni publicznej i na swoich social mediach. Dorastała w miasteczku zbudowanym na miejscu dawnego rosyjskiego gułagu – dziś ze swoimi radykalnymi występami pojawia się w supermarketach, na stacjach metra i na moskiewskich ulicach. Ta bezwstydna obecność to jej sposób na protest wobec traktowania osób LGBTQ+ przez rząd w skrajnie konserwatywnej Rosji Putina. Jej samotny bunt ma jednak wysoką cenę, gdy przez swoje radykalne występy jest zmuszona do emigracji.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04

Matka siedzi z tyłu

Á ferð með mömmu
1h 52m
Ostatnie życzenie zmarłej matki zmusza Jona do wyruszenia w niezwykłą podróż z jej ciałem na tylnym siedzeniu samochodu.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04
Pon
15/04

Impresjoniści

Bonnard, Pierre et Marthe
2h 2m
Historia miłości i twórczości francuskiego malarza Pierre Bonnarda i jego żony Marty.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04
Pon
15/04
Śr
17/04
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Niedz
14/04
Wt
16/04
Śr
17/04
Czw
18/04

Pieśni wielorybów

Les gardiennes de la planète
1h 22m
"Pieśni wielorybów" to film, który przenosi nas w podróż po różnych zakątkach świata, ukazując potęgę oceanu i życie wielorybów. Dzięki wizualizacjom możemy doświadczyć ich niezwykłych zdolności oraz bogatego życia społecznego.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pon
15/04

Pieśni ziemi

Fedrelandet
1h 30m
Co to znaczy: być połączonym z naturą? Reżyser wraz ze swoim ojcem szukają odpowiedzi na to pytanie prezentując okolicę, w której starszy z nich dorastał.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pon
15/04
Losy wrestlerskiej rodziny Von Erichs, która miała ogromny wpływ na tą dyscyplinę od lat 60. do dziś.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Wt
16/04

Vincent musi umrzeć

Vincent doit mourir
1h 47m
Vincent, zwyczajny człowiek, nagle staje się celem tajemniczych ataków, które zmuszają go do ucieczki na wieś, gdzie musi spróbować odkryć dlaczego stał się wrogiem publicznym numer jeden.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Niedz
14/04
Wt
16/04

IO

1h 26m
Osiołek przemierza Europę napotykając na swej drodze galerię barwnych ludzkich postaci.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04
Niedz
14/04

Drifter

1h 19m
Moritz przeprowadza się do Berlina, aby być ze swoim chłopakiem, lecz po tym ich związek szybko się rozpada. Dwudziestodwulatek wyrusza w głąb berlińskiej sceny imprezowej.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04
Arthur towarzyszy grupie rabującej groby i handlującej starożytnymi znaleziskami, choć sam nie szuka zysku ani przygody. Niczym Orfeusz, ma nadzieję odnaleźć w zaświatach to, co utracił.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04
Czw
18/04

Spadająca gwiazda

L'étoile filante
1h 38m
W młodości Boris był aktywistą, odpowiedzialnym za głośny atak bombowy, o którym rozpisywały się media. Po latach zaszył się w tytułowej knajpie, gdzie pracuje jako barman. Jeżeli liczył, że dzięki temu łatwo będzie mu zapomnieć o kłopotliwej przeszłości, to grubo się mylił. Wszystko za sprawą uzbrojonego tajemniczego mężczyzny, który pewnej nocy pojawia się w barze. Dobrze wie, kim jest Boris, co więcej, pała żądzą zemsty. Z konfrontacji ostatecznie niewiele wtedy wychodzi, ale bohater ma świadomość, że od tego momentu musi się mieć na baczności. Jego przykrywka została właśnie zdemaskowana. Rozwiązaniem wydaje się wyjazd z miasta, ale zupełnym przypadkiem Boris trafia na Doma, którego główną zaletą jest to, że wygląda tak jak on. Wraz z partnerką bohatera Kayoko oraz ich przyjacielem Timem planują intrygę, mającą wywieść w pole wszystkich, którzy obrali sobie za cel Borisa. Czy ich plan wypali?
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Wt
16/04
Podczas kinowej projekcji filmu "Jutrzenka" postacie na ekranie ożywają i rozpoczynają dialog z publicznością. Władze reagują wysłaniem na miejsce cenzora.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Wt
16/04
Podwodne spojrzenie na różnorodne regiony przybrzeżne Australii Południowej, Nowej Gwinei i obszarów Indo-Pacyfiku oraz wpływ globalnego ocieplenia na oceany.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Śr
17/04
Czw
18/04

Godzilla

Gojira
1h 38m
Obudzony potężnym wybuchem potwór przemierza Japonię, siejąc śmierć i spustoszenie.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04
Niedz
14/04

Skanerzy

Scanners
1h 43m
Darryl Revok jest najpotężniejszym ze wszystkich skanerów, którego cel to władza nad światem. Prywatna firma ochroniarska ConSe wysyła przeciwko niemu bezdomnego o identycznych mocach.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Niedz
14/04
Pon
15/04
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04
Niedz
14/04

Harmonie Werckmeistera

Werckmeister harmóniák
2h 25m
Węgierską wieś odwiedza wędrowny cyrk, którego główną atrakcją jest tajemniczy "Książę". Gdy się jednak nie pojawia, mieszkańcy zaczynają bunt.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Niedz
14/04
Pon
15/04
Dwaj przyjaciele, urodzeni tej samej styczniowej nocy 1901 roku, dorastają wspólnie, będąc świadkami ważnych wydarzeń, jakie niesie XX wiek.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04
Niedz
14/04
Ostatnia część "niemieckiego tryptyku" Luchino Viscontiego. Bawarski król, Ludwik II, poszukuje absolutnego piękna. Ma nadzieję uzyskać je przez utworzenie uniwersalnego królestwa sztuki. Jego wysiłki kończą się jednak niepowodzeniem. Film został przyjety niezbyt przychylnie, ze względu na bezkrytyczny stosunek autora do legendarnego króla.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04
Pon
15/04

Ponyo

Gake no ue no Ponyo
1h 40m
Pięcioletni chłopiec zaprzyjaźnia się z rybią księżniczką.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04
Niedz
14/04
Haru ratuje życie kotu, który w podzięce zabiera ją do swojego królestwa. Sprawy komplikują się, gdy władca krainy proponuje dziewczynie małżeństwo ze swoim synem.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04
Niedz
14/04

Tajemniczy świat Arrietty

Karigurashi no Arrietty
1h 34m
Japońska adaptacja "Pożyczalskich", którzy starają się spokojnie żyć pod podłogą ludzkiego domu.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04
Niedz
14/04

Skrzypek na dachu

Fiddler on the Roof
3h 1m
Ubogi mleczarz Tewje postanawia wydać za mąż piątkę swoich córek.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04
Pon
15/04
Film kompilacyjny, opisujący wspólne doświadczenia Amerykanów z pokolenia wczesnych "baby boomers". Zawiera urywki z programów telewizyjnych i filmów klasy "B" z lat 50-tych i 60-tych XX wieku, a także reklamy, klipy muzyczne, kroniki filmowe, filmy satyryczne i rządowe.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Niedz
14/04
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04
Niedz
14/04

Blaszany bębenek

Die Blechtrommel
2h 22m
Kończący trzeci rok życia Oskar postanawia więcej nie rosnąć. Ulubioną zabawką chłopca staje się blaszany bębenek, który pomaga mu wyrazić protest przeciwko zmianom zachodzącym na świecie.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
18/04

Podwójne życie Weroniki

La Double vie de Véronique
1h 38m
W Polsce i Francji żyją dwie dziewczyny, które nie wiedzą o sobie nawzajem, a mimo to łączy je magiczna więź.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Wt
16/04

Siedmiu samurajów

Shichinin no samurai
3h 23m
Nękani przez bandę zbirów mieszkańcy japońskiej wioski wynajmują siedmiu roninów, by bronili ich przed atakami.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Niedz
14/04
Tak jak "Inaczej niż w raju", "Mystery Train" składa się z trzech części opatrzonych tytułami. Tym razem jednak głównym łącznikiem między epizodami nie są bohaterowie, lecz czas i miejsce akcji – podupadły hotel Arkada w Memphis w Stanie Tennessee, rodzinnym mieście Elvisa Presleya. Zwykle nie odwiedza go wielu gości, nocny portier i chłopiec hotelowy nudzą się; rozmawiają na banalne tematy i słuchają lokalnej stacji radiowej. Pewnej nocy jednak coś zaczyna się dziać.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Niedz
14/04

Morderstwo w Orient Expressie

Murder on the Orient Express
2h 8m
Detektyw Hercules Poirot zamierza rozwikłać zagadkę tajemniczego morderstwa, do którego doszło w pociągu.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
18/04
Hanka, odwiedzając Warszawę, zakochuje się w murarzu rekordziście. Wkrótce wraca do stolicy i podejmuje pracę na budowie, udowadniając, że kobieta też potrafi.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Niedz
14/04
W świetle zbliżającego się zjednoczenia Włoch i zmniejszenia znaczenia arystokracji książę Fabrizio wyraża zgodę na ślub swojego bratanka z mieszczanką.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Niedz
14/04
Amerykański tancerz Jerry przyjeżdża do Londynu, by przygotować swój show. Jego przyjaciel oznajmia mu, że jego żona Madge spędza wakacje w Wenecji i zaprasza ich obu na weekend. Ma ku temu powody. Chciałaby poznać Jerry'ego z pewną młodą dziewczyną, uważa bowiem, że już najwyższa pora, by Amerykanin ożenił się i ustatkował.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04
Gdańscy pracownicy Poczty Polskiej w dniu 1 września 1939 roku stawiają czoła niemieckim agresorom.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Wt
16/04

W pełnym słońcu

Plein soleil
1h 58m
Tom Ripley kradnie tożsamość bogatego utracjusza Greenleafa, którego miał sprowadzić do domu.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Śr
17/04
Niezaradna, samotna kobieta zaprasza do siebie sąsiada, aby zacieśnić znajomość. Mężczyzna okazuje jej jednak emocjonalną obojętność.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pon
15/04

Wszyscy ludzie prezydenta

All the President's Men
2h 18m
Dwóch dziennikarzy Washington Post na tropie afery, która pozbawiła Nixona prezydentury.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Niedz
14/04
Obcy przybysz odwiedza miasto, którego mieszkańcy są nieśmiertelni.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04

Złe wychowanie Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post
1h 30m
Cameron zostaje przyłapana w intymnej sytuacji. Ciotka zawozi ją do Bożej Obietnicy, gdzie nastolatka ma uzdrowić się z homoseksualizmu.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Śr
17/04
Animacja o istocie porozumiewania się,
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pon
15/04

Schyłek dnia

Napszállta
2h 24m
Młodziutka Irisz, której rodzice przed laty zginęli w pożarze, szuka zaginionego brata przemierzając uliczki Budapesztu.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04
Kobieta prowadzi ostatnią rozmowę telefoniczną z kochankiem, który planuje poślubić inną kobietę.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Wt
16/04

Metamorfoza ptaków

A metamorfose dos pássaros
1h 41m
Opowieść będąca wędrówką przez losy trzech pokoleń, w centrum której znajduje się figura matki zapewniającej korzenie, ale i gałęzie, od których można się odbić, by odfrunąć.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Wt
16/04

Truflarze

The Truffle Hunters
1h 24m
Opowieść o grupie uroczych włoskich staruszków, którzy odkryli swój przepis na szczęście - razem ze swoimi ukochanymi psami szukają rzadkich i drogich trufli Alba w piemonckich górach.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Wt
16/04

Jestem Greta

I Am Greta
1h 37m
W sierpniu 2018 roku 15-letnia Greta Thunberg rozpoczyna pod szwedzkim parlamentem klimatyczny strajk szkolny. Stawia tym samym pytanie dorosłym: jeśli nikogo nie obchodzi jej przyszłość na Ziemi, to dlaczego ona miałaby przejmować się swoją przyszłością w szkole? W ciągu kilku miesięcy jej akcja nabiera rozpędu i przekształca się w globalny ruch społeczny. Spokojna szwedzka uczennica ze spektrum autyzmu zmienia się w światowej sławy aktywistkę. Film pokazuje historię Grety Thunberg od pierwszego dnia jej strajku szkolnego aż do dramatycznej morskiej przeprawy do Nowego Jorku na szczyt ONZ w sprawie klimatu. Po drodze Greta pojawia się także w Katowicach, żeby zabrać głos podczas szczytu klimatycznego.Reżyser, zafascynowany jej szczerością i charyzmą, od początku towarzyszył jej z kamerą, próbując uchwycić moment narodzin pokoleniowej przywódczyni. Obserwujemy, jak najpierw nieśmiała i niezauważana nastolatka, z czasem skupia na sobie coraz więcej uwagi i jak zmusza polityków do zmiany myślenia o zmianach klimatycznych i inspiruje innych aktywistów do podejmowania podobnych działań na całym świecie w ramach ruchu #FridaysForFuture. W miarę, jak jej działania nabierają rozgłosu, pojawiają się również groźby i ataki ze strony tych, którzy zaprzeczają kryzysowi klimatycznemu. Gretę krytykują m.in. Władimir Putin, Donald Trump, czy Jair Bolsonaro, który nazywa ją "bachorem". Film kończy się na szczycie klimatycznym w 2019 roku, podczas którego zgromadził się tłum ludzi popierających Gretę i jej walkę o ochronę klimatu. Gdy dziennikarz zapytał ją o powód tych zgromadzeń, odpowiedziała: "Ci ludzie są tu dla siebie i dla wszystkich". 
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
18/04

Mój przyjaciel wampir

Petit vampire
1h 22m
Wampirek rusza do szkoły, by znaleźć nowych przyjaciół i przy okazji pakuje się w niezłe tarapaty.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Niedz
14/04

X

1h 45m
Koniec lat 70., grupa młodych filmowców jedzie do Teksasu aby nakręcić porno. Na miejscu okazuje się, że muszą walczyć o życie.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
18/04
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
18/04
Historia nastoletniej influencerki Leonie, której rodzice są również jej menedżerami. Ma ponad milion fanów i osiąga komercyjne sukcesy, jednak jej złożone z reklamowych postów, negocjacji z markami i oczekiwań obserwujących życie przypomina wypełnione presją więzienie.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pon
15/04

Najlepsze urodziny Królika Karola

Best Birthday Ever
1h 15m
Nadszedł wyczekiwany dzień dla Królika Karola – wreszcie kończy 5 lat. Huczne świętowanie urodzin stoi jednak pod znakiem zapytania. Czy przyjęcie odbędzie się zgodnie z planem?
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Wt
16/04

Aftersun

1h 38m
Młody ojciec Calum i jego córka Sophie wyjeżdżają razem do tureckiego kurortu. Podczas wspólnych wakacji stają się sobie bliżsi niż kiedykolwiek.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04
Dokument opowiada historię dwóch przyjaciółek ukazując ich doświadczenia związane z dojrzewaniem, pierwszą miłością oraz szkolnymi zasadami i ograniczeniami.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Wt
16/04

Siostrzeństwo świętej sauny

Savvusanna sõsarad
1h 29m
W mroku saunie kobiety dzielą się swoimi najskrytszymi sekretami i intymnymi przeżyciami, zmywając wstyd uwięziony w ciele i odzyskując siły dzięki poczuciu wspólnoty.

Francja

Islandia

Estonia

Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Śr
17/04
Rodzina od dziesięciu lat żyje na odizolowanej od rzeczywistości wyspie. Pozorna harmonia zamienia się w pułapkę. Matka wbrew woli partnera postanawia wrócić do świata, który zostawiła.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pon
15/04

Dobry piesek!

Meg, deg & Frank
1h 16m
Przystojny, lecz samotny miliarder poznaje na Tinderze studentkę i zaprasza do siebie. Oczarowana dziewczyna przeżywa szok, gdy odkrywa Franka, jego czworonoga!
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
18/04

Wielki wóz

Le Grand chariot
1h 37m
Wielki Wóz jest jedną z konstelacji. Jest także teatrzykiem kukiełkowym. Film jest historią rodziny lalkarzy: rodzeństwa Louisa, Marthy i Leny, a także ich ojca, który jest kierownikiem tej trupy i babci, która tworzy wszystkie kukiełki. Razem tworzą firmę i wystawiają spektakle lalkowe. Pewnego dnia, zaraz po występie, ich ojciec niespodziewanie umiera z powodu udaru i zostawia swoje dzieci samym sobie.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Niedz
14/04
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Niedz
14/04

Życie i śmierć pułkownika Blimpa

The Life and Death of Colonel Blimp
2h 43m
Żołnierz pnie się po szczeblach kariery od wojny burskiej aż po drugą wojnę światową.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Śr
17/04

Kid złamane serce

The Heartbreak Kid
1h 46m
Lenny (Charles Grodin) - Żyd z Nowego Jorku, kierowany impulsem poślubia Lilę (Jeannie Berlin). W czasie podróży poślubnej po Miami poznaje jednak piękną blondynkę Kelly (Cybill Shepherd). Zakochuje się w dziewczynie i upewnia, że ślub był pomyłką. Lenny musi odkręcić sprawę z małżeństwem oraz zdobyć serce pięknej Kelly. Nie będzie to jednak łatwe, gdyż na przeszkodzie stanie bogaty ojciec dziewczyny (Eddie Albert)- zagorzały antysemita.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04
Ahmad, król Bagdadu zostaje podstępnie pozbawiony tronu przez swojego wezyra, złego Jaffara. Z pomocą złodzieja o imieniu Abu próbuje odzyskać to co mu się należy i zdobyć serce pięknej księżniczki.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Niedz
14/04

Trzy kolory: Czerwony

Trois couleurs: Rouge
1h 39m
Młoda modelka poznaje emerytowanego sędziego, który podsłuchuje swoich sąsiadów.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pon
15/04

Desperaci

Szegénylegények
1h 30m
Film jest pełną wyszukanego piękna i ascetycznych obrazów wizją prowokacji habsburskiej policji przeciwko grupie rewolucjonistów z oddziałów Kossutha w 1860 roku. Uwięzieni w drewnianej stanicy, pośród bezbrzeżnej puszty, więźniowie poddawani są najokrutniejszym torturom. Oprawcy próbują upokorzyć jeńców, złamać ich solidarność - zmusić do wewnętrznej kapitulacji, wreszcie, na sam koniec - zabić...
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04

Upadłe anioły

Duo luo tian shi
1h 36m
Losy pięciu samotnych ludzi krzyżują się ze sobą w ciemnych ulicach Hongkongu.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Wt
16/04

Aż na koniec świata

Bis ans Ende der Welt
2h 59m
Kobieta staje się ofiarą przypadkowego wypadku samochodowego, w którym jej samochód zostaje uderzony przez wóz rabusiów bankowych. Przestępcy porywają kobietę i zmuszają ją, żeby pomogła im przemycić skradzione pieniądze do Paryża. Po drodze spotykają tajemniczego Amerykanina, który ścigany jest przez CIA. Wspólnie z kobietą ucieka on z rąk przestępców. Wydarzenia te mają miejsce przed tragiczną katastrofą, w wyniku której została najprawdopodobniej zniszczona cała cywilizacja ziemska.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Niedz
14/04
Inspektorzy MO nakłaniają studenta, aby wkupił się w łaski gangstera przygotowującego skok.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04

Niebo nad Berlinem

Der Himmel über Berlin
2h 7m
Dwóch aniołów krąży po powojennym Berlinie. W końcu jeden z nich postanawia porzucić nieśmiertelność i stać się człowiekiem.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pon
15/04

Noc na Ziemi

Night on Earth
2h 9m
Pięć niezwiązanych ze sobą nowel ukazujących losy pięciu taksówkarzy w pięciu różnych miejscach na Ziemi.

Francja

Japonia

Niemcy

USA

Wielka Brytania

Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Wt
16/04
Młody oficer wyrusza do Madrytu, by objąć stanowisko kapitana w gwardii walońskiej. Wybór najkrótszej, podobno nawiedzonej drogi skutkuje serią dziwnych wydarzeń.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04

Kawa i papierosy

Coffee and Cigarettes
1h 36m
Jedenaście krótkich epizodów przedstawiających rozmowy przy kawie i papierosach. 
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Śr
17/04
Książę małej wioski zostaje przeklęty przez demona. Wyrusza w podróż, by poprosić legendarnego boga zwierząt o zdjęcie uroku.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pon
15/04

Tootsie

1h 59m
Bezrobotny aktor w akcie desperacji przebiera się za kobietę, by zdobyć pracę.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04

Strach zżerać duszę

Angst essen Seele auf
1h 33m
60-letnia wdowa i młody czarnoskóry mechanik zakochują się w sobie. Na drodze do wspólnego szczęścia stoją jej sąsiedzi nieakceptujący związku.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Niedz
14/04

Parasolki z Cherbourga

Les Parapluies de Cherbourg
1h 31m
Pracowniczka sklepu z parasolkami ze wzajemnością zakochuje się w nisko urodzonym chłopaku, który wyjeżdża na wojnę. Dziewczyna musi podjąć decyzję, czy pozostać mu wierną, czy poślubić innego.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04
Zwaśnione od wielu lat rodziny Pawlaków i Kargulów trafiają z Kresów Wschodnich na Ziemie Odzyskane.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04

Z biegiem czasu

Im Lauf der Zeit
2h 55m
Załamany rozwodem Robert topi swój samochód, by symbolicznie rozpocząć nowy etap w życiu. Spotyka Bruna, który oferuje mu wspólną podróż.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pon
15/04
Atanazy Bazakbal nawiązuje romans z piękną Helą Bertz, mając już jednak żonę.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pon
15/04

Zmierzch bogów

La caduta degli dei (Götterdämmerung)
2h 35m
Film jest historią rozkładu i upadku rodziny von Essenbecków w okresie poprzedzającym dojście Hitlera do władzy i następnie objęcie władzy przez nazistów. Senior rodu, człowiek starej daty, zostaje skrytobójczo zamordowany, a jego rodzina rozpoczyna bezpardonową walkę o władzę i wpływy. Spiritus movens podejmowanych działań jest związany z SS kuzyn Essenbacków - Aschenbach. Umiejętnie podsycając ambicję, grając na resentymentach, aranżując bieg wypadków, osiąga swój cel. Protagoniści zostają usunięci, a rodzinny majątek trafia w ręce Martina, zdegenerowanego i zdesperowanego przedstawiciela najmłodszej generacji, który jest bezwolnym narzędziem w rękach Aschenbacha.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Niedz
14/04
Uwięziony na wózku inwalidzkim fotograf obserwuje przez okno sąsiadów. Jednego z nich podejrzewa o zabójstwo żony.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Niedz
14/04
Rok 1846. Edward Dembowski bierze udział w powstaniu krakowskim.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pon
15/04
Początkująca aktorka rezygnuje z występu w filmie na rzecz pierwszoplanowej roli teatralnej.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04
Żołnierze garnizonu na Westerplatte, pod dowództwem majora Sucharskiego, z najwyższym heroizmem stawiają opór przeważającym siłom niemieckim.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pon
15/04

Mouchette

1h 18m
Osierocona przez matkę nastolatka, cierpiąca z powodu braku zainteresowania ojca, poznaje kłusownika, który usiłuje ją wykorzystać do stworzenia alibi na czas własnego przestępstwa.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04
Trójka polskich dzieci zmaga się z realiami okupacji niemieckiej.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Niedz
14/04
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pon
15/04

Śmierć w Wenecji

Morte a Venezia
2h 10m
Znany austriacki kompozytor wyjeżdża na urlop do Wenecji, gdzie inny turysta, nastoletni polski chłopiec, wzbudza w nim fascynację.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Niedz
14/04
Złodziejka Marianna wychodzi z więzienia i podejmuje pracę w domu starców. Dziewczyna usiłuje rozpocząć nowe życie.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Niedz
14/04

Żegnaj, moja konkubino

Ba wang bie ji
2h 51m
Dwóch mężczyzn spotyka się w sławnej pekińskiej szkole opery i zostają przyjaciółmi na całe życie.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pon
15/04
Niespełniony lekarz i była pielęgniarka oferują swoim pacjentom kontakt z duchami zmarłych.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04
Złodziej rywalizuje z obłudnym mongolskim władcą o rękę pięknej księżniczki.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04
Dwaj bracia napadają na podróżnych z rozkazu ojca-tyrana. Pewnego dnia biorą jako zakładnika młodego germańskiego mężczyznę, którego ojciec ucieka i zawiadamia króla o rozboju.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04
Agent 007 mierzy się z multimilionerem Aurikiem Goldfingerem, który chce obrabować Fort Knox.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Niedz
14/04

Celluloidowy schowek

The Celluloid Closet
1h 42m
Dokument przedstawia historie kina LGBT w USA i zachodzące tam zmiany społeczne.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04

Tylko kochankowie przeżyją

Only Lovers Left Alive
2h 2m
Para krwiopijców odbudowuje swój związek sprzed lat. Na przeszkodzie staje im młodsza siostra wampirzycy.

Francja

Grecja

Niemcy

USA

Wielka Brytania

Cypr

Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
18/04

Podglądacz

Peeping Tom
1h 41m
Mark Lewis pracuje jako ostrzyciel w studiu filmowym. Po pracy mężczyzna zabija kobiety, nagrywając zbrodnie kamerą.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04
Profesor fonetyki, Henry Higgins, zakłada się, że jest w stanie z prostej dziewczyny uczynić prawdziwą damę.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Niedz
14/04

Miłość szalona

L'Amour fou
4h 12m
Reżyser i jego żona aktorka pracują razem nad adaptacją "Andromachy" Racine'a: ich życie codzienne – namiętność i destrukcyjna zazdrość – znajduje wyraźne odbicie w dramacie przeżywanym przez postaci sztuki teatralnej.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Niedz
14/04

Narodziny gwiazdy

A Star Is Born
2h 56m
Zmagający się z alkoholizmem gwiazdor filmowy poznaje młodą śpiewaczkę. Z jego pomocą odnosi ona sukces jako aktorka, podczas gdy kariera mężczyzny ulega załamaniu.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pon
15/04

Czarny narcyz

Black Narcissus
1h 40m
 Grupa angielskich zakonnic prowadzonych przez siostrę Clodagh (Deborah Kerr) usiłuje założyć i utrzymać religijną placówkę w sercu Himalajów. Miejsce, w którym przychodzi im zamieszkać i pracować okazuje się byłą kwaterą konkubin słynnego hinduskiego generała. Atmosfera tego odludnego miejsca udzieli się siostrom w szczególny sposób, a im samym przyjdzie stoczyć walkę z wewnętrznymi demonami...
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pon
15/04

Kolacja z Andrzejem

My Dinner with André
1h 50m
Film jest dwugodzinną rozmową, jaką toczy między dwójką zaprzyjaźnionych artystów, Wallace Shawn i Andre Gregory. Bohaterowie spotykają się na eleganckim obiedzie, w modnej nowojorskiej restauracji. Chwile spędzone przy posiłku obfitują w różnorodne tematy, począwszy od literatury, filozofii, polityki, na życiowych doświadczeniach i poszukaniu sensu życia skończywszy.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Niedz
14/04
W Wenecji roku 1866, na tle austrackiej okupacji, rozgrywa się ludzki dramat: wenecka hrabina Livia zakochuje się w w austriackim poruczniku Mahlerze i w imię tego rezygnuje ze swych patriotycznych poglądów. kiedy jednak swtierdza, że mężczyzna ją zdradza, denuncjuje go jako dezertera i asystuje przy jego egzekucji.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04
Przygnębiony poeta wspomina kobiety, które kochał i stracił: mechaniczną lalkę, wenecką kurtyzanę i chorą na gruźlicę córkę wziętego kompozytora.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Niedz
14/04
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pon
15/04
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pon
15/04
Dobrze sytuowana wdowa zaczyna spotykać się z ogrodnikiem, co budzi sprzeciw jej dzieci i otoczenia.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Niedz
14/04

Milczenie wokół Krystyny M.

De stilte rond Christine M.
1h 32m
Klientka butiku usiłuje ukraść ubranie. Podczas interwencji właściciela sklepu z pomocą złodziejce spieszą dwie obce kobiety i wspólnie biją mężczyznę.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pon
15/04

Ostatni film

The Last Movie
1h 48m
Zatrudniony przy produkcji filmu kowboj, pod wpływem tragicznej śmierci aktora, porzuca plan zdjęciowy i osiedla się z ukochaną w niewielkiej peruwiańskiej wiosce.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Pon
15/04
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Niedz
14/04
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04

Masz wiadomość

You've Got Mail
1h 59m
Kathleen dziedziczy po matce małą księgarnię. Niestety w pobliżu otwiera swój oddział największa nowojorska sieć wydawnicza.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Sob
13/04

Na północ

Spre nord
2h 2m
1996 rok, otwarte morze. Podczas swojej zmiany na pokładzie transatlantyckiego statku Joel, religijny marynarz z Filipin, odkrywa Dumitru, rumuńskiego pasażera na gapę ukrytego między kontenerami. Postanawia go ukryć na znak wdzięczności Bogu.

Czechy

Francja

Grecja

Bułgaria

Rumunia

Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Śr
17/04

Drukowanymi literami

Tipografic Majuscul
2h 8m
Historia Mugura Călinescu, rumuńskiego nastolatka, który tworzył graffiti w proteście przeciwko reżimowi Ceausescu. Chłopiec został aresztowany, wielokrotnie przesłuchiwany i konsekwentnie niszczony, w efekcie czego ostatecznie zmarł.
Sprawdź seanse tego filmu na inny dzień
Czw
18/04